Korekcja nosa u nastolatków a obawy rodziców

Nos jest częstym kompleksem dla wielu osób. Nieodpowiedni rozmiar czy nieestetyczny kształt sprawia, że cała twarzy prezentuje się niekorzystnie. Korekcja nosa zyskała w ostatnim czasie dużą popularność. Korzystają z niej już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Dodatkowo obecnie dynamicznie rozwija się również oferta chirurgii plastycznej dla nastolatków. Korekcja nosa u nastolatków zyskuje coraz większe powodzenie. Przedstawiamy dzisiaj obawy rodziców dzieci, które chcą podjąć się operacji oraz najważniejsze kwestie związane z tym rodzajem rinoplastyki.

Korekcja nosa u nastolatków

Korekcja nosa dla nastolatków jest coraz bardziej powszechna ze względu na rosnącą potrzebę jej wykonywania. Trend najbardziej widoczny jest w Stanach Zjednoczonych, jednak powoli zaczyna rozpowszechniać się również w Europie. Zabieg korekcji nosa u nastolatków wykonuje się w celu poprawy wyglądu twarzy i samego nosa. Wykorzystuje się go również, aby naprawić strukturalne defekty nosa, takie jak zbyt duże odchylenie, przegrody czy garby.

Reklama

Warto zwrócić uwagę, że korekcja nosa nie zawsze wykonywana jest z powodów estetycznych. Wielu pacjentów ma problemy z oddychaniem, a drobna korekcja pozwala na ich poprawę. Korekcja nosa u nastolatków to bardzo złożony zabieg, ale większość pacjentów deklaruje bardzo pozytywny wpływ na życie. Nie zmienia to jednak faktu, że powinna być wspólną decyzją rodzica i dziecka, które powinno rozważyć wady i zalety przed wykonaniem zabiegu i podejść świadomie do jego realizacji.

Korekcja nosa u nastolatków: obawy

Wielu rodziców ma w pełni uzasadnione obawy przed podjęciem się operacji ich dzieci. Warto jednak nie bagatelizować uczuć i chęci młodej osoby, starając się jak najlepiej zrozumieć powody, dla których nastolatek chce podjąć się operacji. Jeśli dziecko myśli o tym od dłuższego czasu, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że przejdzie mu to w wieku dorosłym. Oczywiście współczesny ideał piękna pochodzi z portali społecznościowych. Nie oznacza to jednak, że dziecko nie odczuwa negatywnych emocji i kompleksów związanych z wyglądem swojego nosa. Korekcja nosa u nastolatków opiera się na trzech ważnych czynnikach, które weryfikuje również lekarz podczas wywiadów: gotowość fizyczna, gotowość psychiczna i motywacja. Decyzja powinna być przemyślana, a motywacja długotrwała, najlepiej od kilku lat. U dziewcząt operację wykonuje się w wieku 15-16 lat, natomiast u chłopców w wieku 18-21 lat. Procedura korekcji nosa u nastolatków prowadzona jest również przez lekarza, który długo i wnikliwie rozmawia z młodą osobą.

Powiązane wpisy