Lifting twarzy

Przywróć twarzy młody wygląd

Lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który pozostawia trwały efekt odmładzający. Raz przeprowadzony poprawia kontur twarzy i wygładza zmarszczki, a efekt utrzymuje się przez wiele lat.

Zwykle pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają między 40 a 50 rokiem życia i to właśnie wtedy najlepiej skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Sprawi on, że Twoja skóra znów będzie napięta i bardziej elastyczna, a twarz odzyska wcześniejszy owal. Jak łatwo się domyślić, zmiany te wpłyną nie tylko na Twój wygląd, ale też na samopoczucie. Zyskasz na pewności siebie i lepszych relacjach z innymi.

Lifting twarzy

Wskazania

Jeśli zauważasz na swojej twarzy oznaki starzenia skóry, możesz skonsultować się z chirurgiem plastycznym, by ocenić, czy warto poddać się zabiegowi liftingu twarzy. Wskazaniem do jego wykonania jest między innymi:

 • widoczne i nieestetyczne objawy starzenia,
 • utrata napięcia w skórze, przez co jest ona zwiotczała i obwisła,
 • zmarszczki policzków,
 • zmarszczki marionetkowe,
 • opadające kąciki ust,
 • podwójny podbródek,
 • widoczne bruzdy nosowo-wargowe.

Poddając się zabiegowi możesz przywrócić twarzy pożądany owal i zniwelować wiele oznak starzenia, spowodowanych oddziaływaniem grawitacji, nadmiarem słońca i predyspozycjami genetycznymi.

Przeciwwskazania

Nie możesz skorzystać z zabiegu liftingu twarzy, jeśli cierpisz na:

 • stany zapalne miejsc, które mają być operowane,
 • skazy krwotoczne,
 • uzależnienie od palenia tytoniu,
 • nieleczoną cukrzycę,
 • skazy naczyniowe.

Przygotowanie do zabiegu

Aby skorzystać z liftingu twarzy, musisz umówić się na konsultację z chirurgiem, który wykonywać będzie operację. Na podstawie wywiadu medycznego oraz wyników zleconych badań zdecyduje on, czy kwalifikujesz się do zabiegu. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, przekaże Ci szczegółowe informacje związane z operacją, ryzykiem pozabiegowym oraz skonfrontuje Twoje oczekiwania z możliwościami postępowania chirurgicznego. Poznasz tym samym wizję realnych efektów, jakich możesz się spodziewać.

Bezpośrednio przed operacją nie możesz opalać twarzy ani korzystać z solarium. Jeśli przyjmujesz leki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przebieg zabiegu, w porozumieniu z lekarzem powinieneś je na pewien czas odstawić. Najpóźniej miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z palenia tytoniu.

Lifting twarzy – przebieg procedury zabiegowej

Lifting twarzy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub dożylnym i trwa ok. 3 godzin.

W trakcie zabiegu lekarz wykonuje drobne nacięcia w mało widocznych miejscach na skroni, w uchu i wokół niego. W dalszej kolejności linia cięcia biegnie w naturalnych załamaniach skóry. Jest to konieczne, by usunąć nadmiar skóry i wykonać plastykę układu powięziowego twarzy. Podczas zabiegu lekarz naciąga warstwę tkanki włóknistej, osłabionej w wyniku procesu starzenia, dzięki czemu zmienia rozkład zwiotczałej skóry i uzyskuje ona odmłodzony wygląd.

Wszystkie zabiegi dotyczące twarzy

Skontaktuj się z nami

Zalecenia po zabiegu

Twoja twarz przez pierwsze dni po zabiegu nie będzie wyglądać tak, jakbyś tego oczekiwał. Całkiem normalnym zjawiskiem są bowiem obrzęki w operowanej okolicy, które utrzymują się przez kilka pierwszych dni. Na zdjęcie opatrunków i szwów zgłaszasz się po tygodniu lub w terminie wyznaczonym przez lekarza operującego.

Natomiast na ostateczny efekt będzie trzeba poczekać około od 4 do 12 tygodni.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Lifting twarzy’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’Lifting’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035

Drodzy pacjenci
Do 05.08 przebywamy na urlopie. Ale spokojnie.... trzymamy rękę na pulsie 😉
Wszelkie informacje o zabiegach znajdziecie Państwo na naszej stronie: czopkiewicz.pl
Rejestracja konsultacji i wizyt kontrolnych:
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów, kontakt:
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Drodzy pacjenci
Rejestracja konsultacji i wizyt
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów:
Do 05.08 przebywamy na urlopie.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤