Usuwanie guzków i znamion

Zabiegi drobne – Usuwanie guzków i znamion

Usuwanie znamion, guzków i blizn przeznaczone jest dla osób, dla których zmiany te stanowią źródło problemów natury estetycznej.

Drobne zabiegi skórne pomagają uwolnić się od zmian, które ze względu na swoje umiejscowienie i rozmiar nie podlegają leczeniu w ramach chirurgii ogólnej lub onkologicznej.

Znamiona barwnikowe, pieprzyki lub łagodne guzki umiejscowione w widocznych miejscach często stanowią powód do kompleksów i są źródłem obniżonego samopoczucia. Jednocześnie zmiany skórne schowane pod ubraniem, często narażone są na otarcia odzieży lub kontakt z kosmetykami i detergentami. W takiej sytuacji rozsądnym wyjściem jest poddanie się zabiegowi usunięcia zmian, które przeszkadzają pacjentom

Usuwanie guzków i znamion

Wskazania

Wskazaniem do wykonania zabiegu są zwykle:

  • znamiona barwnikowe,
  • brodawki,
  • kaszaki,
  • tłuszczaki,
  • włókniaki,
  • torbiele,
  • blizny,
  • zmiany skórne, których obecność wynika z predyspozycji genetycznych, wieku i które są eksponowane na słońce lub utrudniają pracę zawodową.

Przeciwwskazania

  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • stany zapalne skóry i śluzówek

Przygotowanie do zabiegu

Usuwanie znamion, guzków i innych zmian skórnych poprzedzone jest konsultacją medyczną. W trakcie spotkania, na podstawie badania klinicznego lekarz ustali charakter zmiany. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może też zlecić dermatoskopię lub inne badania, które pomogą mu postawić ostateczną diagnozę.

Usuwanie znamion, guzków i blizn – zabieg

Technika operacyjna dobierana jest do rodzaju usuwanej zmiany, a jej szczegóły ustalisz w trakcie konsultacji. Zwykle wystarczy znieczulenie miejscowe, a zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

W jego wyniku trwale pozbędziesz się zmian, które szpeciły twoje ciało i powodowały dyskomfort w codziennym życiu. Czas gojenia się rany zwykle wynosi od 5 do 7 dni.

Podobnie – w przypadku korekcji blizn różnego pochodzenia, w tym pooperacyjnych lub powstałych w wyniku doznanego urazu. Rodzaj techniki operacyjnej zależy od charakteru, przebiegu i umiejscowienia blizny. Lekarz może zastosować zarówno plastykę miejscową, jak i ekspandery. Jeśli zachodzi taka konieczność, wykonuje też przeszczep skóry.

Wycięte zmiany są przesyłane na badanie histopotologiczne.

Efekt zależy między innymi od twoich indywidualnych predyspozycji do gojenia się ran oraz ścisłego stosowania się do zaleceń lekarza operującego.

Korekcja blizn pozwala na zmniejszenie ich wielkości i zmianę przebiegu. Tym samym powoduje poprawę wyglądu.

Wszystkie zabiegi drobne

Skontaktuj się znami

Rekonwalescencja

Zwykle po zabiegu możesz od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Do czasu wygojenia się zmiany, pamiętaj o regularnej zmianie opatrunku i dbaj o zaleconą przez lekarza higienę.

Przez co najmniej pół roku od zabiegu chroń blizny przed działaniem promieni słonecznych i nie korzystaj w tym czasie z solarium.

Wizyta kontrolna, w trakcie której lekarz oceni stan Twojej skóry po zabiegu, zwykle odbywa się kilkanaście dni później. Wtedy otrzymasz więcej indywidualnych zaleceń od swojego chirurga.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’home’]

Dodaj opinie

[show-testimonials-form rating=’hover’ consent=’on’ verification=’on’ style=’tt_style_2′ ]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035

Drodzy pacjenci
Do 05.08 przebywamy na urlopie. Ale spokojnie.... trzymamy rękę na pulsie 😉
Wszelkie informacje o zabiegach znajdziecie Państwo na naszej stronie: czopkiewicz.pl
Rejestracja konsultacji i wizyt kontrolnych:
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów, kontakt:
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Drodzy pacjenci
Rejestracja konsultacji i wizyt
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów:
Do 05.08 przebywamy na urlopie.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤