Korekcja nosa u mężczyzn

Niesymetryczny lub za duży nos to jeden z najczęstszych kompleksów nie tylko wśród kobiet, ale również wśród mężczyzn. Dlatego też w ostatnim czasie korekcja nosa u mężczyzn zyskuje coraz większą popularność. Pozwala mężczyznom na poprawę estetyki twarzy, biorąc pod uwagę jej proporcje i kształt. Dodatkowo często bywa również zalecana w przypadku problemów z oddychaniem. Przedstawiamy dzisiaj powody, dla których mężczyźni decydują się na operację, jej specyfikę oraz wskazania do zabiegu.

Korekcja nosa u mężczyzn

Operacja to zabieg kompleksowy pozwalający na dopasowanie odpowiedniego kształtu nosa w zależności od rysów twarzy. Właściwie wpływa na konstrukcję nosa w stosunku do policzków czy oczu, dzięki czemu twarz jest bardziej symetryczna. Ważne jest, aby podczas operacji brać pod uwagę ogólny wygląd i cechy charakterystyczne twarzy, aby nos wyglądał jak najbardziej naturalnie. Korekcja nosa u mężczyzn różni się od procedury wykonywanej dla kobiet. Dzieje się tak ze względu na proces maskulinizacji nosa u mężczyzn, który powinien wykonać chirurg. Męski nos jest szerszy oraz większy, a także najczęściej różni się końcówką od nosów damskich. Operacja nosa u mężczyzn skupia się w głównej mierze na pracy nad końcówką nosa, aby był on jak najbardziej dopasowany do twarzy.

Reklama

Wskazania do korekcji nosa u mężczyzn

Każdy kandydat do zabiegu brany jest pod uwagę indywidualnie ze względu na powody, dla których się zgłasza oraz kształt twarzy. Przedstawiamy jednak najczęstsze wskazania, dla których panowie podejmują się korekcji nosa u mężczyzn:

  • krótki, odwrócony czubek nosa,
  • bulwiasty czubek nosa,
  • garb grzebietowy,
  • opadający nos,
  • krzywy i nieproporcjonalny kształt,
  • zbyt wysoki lub zbyt niski most,
  • szerokie lub rozszerzone nozdrza,
  • zbyt szeroki lub zbyt wąski nos.

Powody, dla których pacjenci poddają się operacji nosa u mężczyzn wynikają najczęściej z genetycznych uwarunkowań, dotyczących kształtu twarzy, a przy tym nosa. Zdarza się jednak, że nos zostanie zdeformowany podczas wypadku czy kontuzji. Wtedy również kwalifikuje się do operacji. Warto również zwrócić uwagę na to, że niejednokrotnie korekcja nosa u mężczyzn przyczynia się do znacznej poprawy jakości oddychania u pacjentów.

Korekcja nosa u mężczyzn: korzyści

U panów decydujących się na plastykę nosa obserwujemy wiele korzyści związanych nie tylko z wyglądem, ale również z lepszym funkcjonowaniem w życiu codziennym. Korekcja nosa u mężczyzn wpływa na poprawę symetrii twarzy, dbając przy tym o naturalny wygląd pacjenta. Dodatkowo przyczynia się do poprawy pojedynczych defektów nosa, takich jak garb czy krzywa przegroda. W końcu plastyka nosa w wpływa na pewność siebie. Pacjenci są bardziej zadowoleni z życia, szybciej i łatwiej podejmują decyzje, a także cieszą się ze swojego wyglądu.

Powiązane wpisy