Brwi – jak zmieniała się moda w ostatnim stuleciu

Brwi zwane są oprawą oczu lub nawet oprawą twarzy. Niby niewielki element twarzy, a okazuje się być bardzo znaczący. Brwi nadają twarzy konkretny wyraz. Mogą spowodować, że wyglądamy groźnie, zbyt łagodnie lub po prostu dziwnie. Brwi nie są pozostawione same sobie i kobiety od dawna starają się nadać im perfekcyjny kształt. Kształty i grubość zmieniają się wraz z modą, o czym przypomina portal senior.pl.

Lata dwudzieste oraz lata trzydzieste

Jest to czas w którym kobiety coraz silniej akcentowały swoją niezależności, co widoczne było także w modzie. To te lata właśnie określiły „chłopczycę”. Kobiety częściej obcinały włosy na krótko, a ciasne gorsety i rozkloszowane spódnice już nie były dla nich atrakcyjne. W tym czasie podkreślano także dość specyficznie brwi. Linia brwi była bardzo cienka, wręcz graficzna. Brwi dość mocno opadały po zewnętrznej stronie ku dołowi, co dodawało twarzy smutnego i melancholijnego wyrazu. W latach trzydziestych nieco podniesiono sam łuk ku górze, co z kolei dodawało twarzy dramatyzmu.

Reklama

Lata 40-te

Dla Europejczyków był to bardzo trudny czas, trudno było także wtedy o rozwój mody czy trendów. W latach czterdziestych jednak, wrócono do naturalności, w każdym razie jeśli chodzi o grubość brwi. Łuk miał być gruby i podkreślony ciemniejszą kredką.

Lata 50-te

To czas rodzącego się filmu, a wraz z nim – także gwiazd filmowych. Niezwykle modne w tym czasie były brwi o zaostrzonym łuku, co dodawało twarzy seksapilu. Brwi nie były ani zbyt cienkie ani zbyt grube, za to charakteru całości nadawało delikatne zaostrzenie łuku.

Lata 60-te

Ten czas ciężko określić jeśli chodzi o wizerunek. Z jednej strony górował styl hippie, z drugiej jednak była też elegancja w każdym calu. Jeśli chodzi o brwi – dominowała wolność i z niektóre kobiety decydowały się cienki i delikatny łuk, inne natomiast bardzo skrupulatnie walczyły o wyraźnie zaznaczone, ciemne i bardzo precyzyjne w kształcie brwi.

Lata 70-te

To znowu powrót mody na cienkie i wyraźne brwi. Era disco rządziła się swoimi prawami. Brwi w tym czasie także miały być specyficzne.

Lata 80-te

Wystarczy spojrzeć na fotografię przedstawiającą Madonnę w latach 80-tych aby dowiedzieć się, jaki kształt brwi był najbardziej modny w tamtym czasie. Brwi powinny były wyglądać jakby rosły naturalnie. Najlepiej jeśli były ciemne, niezależnie od tego czy ich właścicielka miała włosy blond czy też była brunetką.

Lata 90-te

Ten okres pamięta chyba większość czytelników. Opalona skóra, kolory we włosach, sporo kiczu w modzie oraz brwi – cienkie, regularne, odrysowane niemal od „słoika”. To nie był zbyt „stylowy” okres dla brwi. Na szczęście, to już za nami.

Obecnie w trendach od kilku sezonów panuje moda na brwi naturalne, niejednokrotnie wręcz grube i krzaczaste. To jest jednak trend świata mody, a zwyczajne kobiety starają się zwykle tak dobrać łuk brwiowy w którym wyglądają najkorzystniej. Zbyt cienkie, zbyt grube i zbyt ciemne – to już najczęściej coraz rzadziej spotykane przypadki na polskich ulicach. Brwi podkreślać urodę, jednak nie mogą być najważniejszym elementem twarzy, który przyciąga uwagę na pierwszy rzut oka. A Wy? Czy któryś z kształtów łuków brwiowych podoba Wam się szczególnie?

źródło:

http://www.uroda.senior.pl

Powiązane wpisy