Kształty a korekta nosa

Kształty a korekta nosa

Jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie to korekta nosa. Dzieje się tak z pewnością dlatego, że nos stanowi centralną część naszej twarzy, co sprawia, że potrafi znacznie zmienić nasz wygląd. Najczęstszymi powodami są oczywiście motywację typowo estetyczne, ale nie brakuje również takich przypadków, w których korekta nosa wykonywana jest z powodów medycznych. Przedstawiamy dzisiaj najpopularniejsze kształty nosów, które podlegają korekcji. Sprawdźcie!

Korekta nosa – 6 najczęściej korygowanych kształtów

Biorąc pod uwagę ilość przeprowadzonych operacji plastycznych nosa, wyróżnia się najczęstsze kształty, z powodu których pacjenci decydują się na operację. Należą do nich:

Reklama

1. Bulwista końcówka nosa

Pacjenci z tym defektem posiadają bardziej zaokrągloną końcówkę nosa. Najczęściej wpływa na to specyficzny kształt dolnych i bocznych chrząstek, które sprawiają, że nos prezentuje się inaczej. 

2. Zbyt szeroki lub zbyt płaski most nosa

W tym przypadku mamy do czynienia ze byt szerokim lub zbyt płaskim rodzajem nosa w obrębie jego mostu. Kształt tego rodzaju najczęściej spotykany jest wśród różnorodnych grup etnicznych, takich jak Azjaci, Afrykanie czy Latynoamerykanie. 

3. Korekta nosa – spiczasty nos

Ten kształt pojawia się najczęściej w wyniku wystającej chrząstki przegrody nosowej lub nadmiernie dużej chrząstki, która znajduje się na czubku nosa. 

4. Za duży lub zbyt długi nos

To chyba jeden z najczęstszych powodów, dla których pacjenci decydują się na korektę nosa. Jest to punkt, na który najwięcej osób zwraca centralną uwagę, dlatego tak bardzo przeszkadza on ich właścicielom. 

5. Korekta nosa a krzywy nos

Krzywizny nosa najczęściej pojawiają się w wyniku urazów, takich jak wypadki czy nawet drobne urazy podczas porodu. Może również wynikać z czynników dziedzicznych – w tym z potencjalnego przerostu chrząstek i kości, który ostatecznie powoduje również asymetrię.

6. Garb nosowy

Wielu pacjentów, którzy posiadają nosy z garbem, martwi się, że ten defekt może znacząco wpływać na odciągnięcie uwagi od reszty twarzy, w tym od oczu. 

Korekta nosa – wskazania

Operacja poprawy kształtu nosa jest często jedną z najlepszych możliwości dla pacjentów, którzy nie mogą znieść wyglądu tej części ciała. Do najczęstszych powodów, dla których wykonywana jest korekta nosa, zalicza się:

  • infekcje zatok, 
  • łagodny bezdech nocny, 
  • odchylona przegroda, 
  • uszkodzenie grzbietu nosa lub wewnętrznych struktur nosowych, 
  • załamany lub krzywy nos. 

Osoby, które poddają się korekcie nosa, zazwyczaj są bardzo zadowolone z jej efektów. Dodatkowo deklarują, że korekta wpływa pozytywnie na ich samopoczucie i wygląd. 

Powiązane wpisy