Podniesienie piersi

Podniesienie biustu

Wiotczenie skóry związane z wiekiem, karmienie po urodzeniu dziecka oraz sam ciężar piersi to najczęstsze przyczyny ich opadania. Jeśli podobnie jest w twoim przypadku i zastanawiasz się, czy możliwe jest podniesienie piersi, by odzyskały wcześniejsze krągłości, skonsultuj się z chirurgiem plastycznym. Zabieg podniesienia piersi wykonywany jest na całym świecie i wiąże się z wieloletnim doświadczeniem chirurgów. Oznacza to, że możesz być spokojna o efekty i korzyści, jakie ze sobą niesie.

Podniesienie piersi

Wskazania

Do zabiegu podniesienia piersi najczęściej kwalifikują się kobiety z:

 • biustem, który opadł po ciąży i karmieniu piersią,
 • asymetrią piersi,
 • wrodzonym niedorozwojem jednej lub obu piersi,
 • zwiotczałą skórą na piersiach,
 • sutkami skierowanymi w dół.

Przeciwwskazania

Do najczęstszych przeciwwskazań, które uniemożliwiają poddanie się zabiegowi podniesienia piersi należą:

 • ciąża,
 • zaburzenia gojenia i krzepnięcia krwi,
 • zły stan ogólny Twojego zdrowia,
 • niewyleczone infekcje w obrębie skóry klatki piersiowej.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem musisz umówić się na konsultację lekarską. W jej trakcie lekarz przeprowadzi wywiad medyczny i oceni ogólny stan Twojego zdrowia. Niezbędne może też okazać się zrobienie podstawowych badań. Ich wyniki dodatkowo wskażą, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. To ważne, ponieważ operację przejdziesz w znieczuleniu ogólnym, które może wywołać nieoczekiwane reakcje Twojego organizmu.

Spotkanie z lekarzem to również czas, w którym możesz omówić swoje oczekiwania co do wyglądu piersi po zabiegu oraz rodzaju cięcia, po którym zostaną stosunkowo niewielkie blizny.

Podniesienie piersi – zabieg

Celem zabiegu jest tylko i wyłącznie podniesienie piersi, a nie ich powiększenie, czy zmniejszenie. Nie stosuje się tu więc protez silikonowych. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym i zwykle trwa około 3 godzin.

W trakcie zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry, podnosi brodawki i nadaje Twoim piersiom odpowiedni kształt. Nacięcia są zwykle wykonywane w naturalnych fałdach i załamaniach skóry, dlatego blizny są mało widoczne.

Wiele jednak zależy od pierwotnego kształtu piersi i stopnia ich opadania, a co za tym idzie rozległości operacji, której celem jest ich podniesienie.

Możliwe powikłania

Choć zdarzają się rzadko, podniesienie piersi może nieść ze sobą ryzyko następujących powikłań:

 • infekcja rany,
 • krwiak,
 • przerost blizn,
 • zwapnienia,
 • asymetria piersi,
 • martwica skóry,
 • brak lub osłabienie czucia w obrębie brodawek.

Wszystkie zabiegi dotyczące piersi

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja po zabiegu

W wyniku przeprowadzonego zabiegu, dochodzi do zasinienia i obrzęku piersi. Na szczęście objawy te zanikają z czasem, w czym pomaga noszenie dobrze podtrzymującego stanika bez fiszbin. Zalecane jest, byś korzystała z niego przez okres 8 tygodni po operacji.

Na właściwy kształt piersi, który był celem operacji, będziesz musiała poczekać kilka miesięcy. Potrzeba bowiem czasu, by ustąpił obrzęk, zmniejszyły się blizny i właściwie ułożył się gruczoł piersiowy.

Gdy chodzi o codzienną aktywność, jej zakres zwiększaj stopniowo. W ciągu trzech tygodni od zabiegu unikaj jednak wysiłku fizycznego.

Dopiero po mniej więcej 8 tygodniach możliwy będzie powrót do pełnej aktywności życiowej i sportowej.

Możesz wspierać proces gojenia, wcierając w piersi specjalne kremy oraz korzystając z laseroterapii. Chcąc jak najdłużej utrzymać efekt zabiegu, zadbaj o swój biust. Podniesienie piersi to tylko początek tego procesu i nie powinnaś na tym poprzestać. Noś dobrze dobraną bieliznę, masuj i wcieraj w piersi kremy ujędrniające oraz unikaj drastycznej zmiany masy ciała.

Zabieg podniesienia piersi niesie ze sobą wiele korzyści i powoduje bardzo dobry efekt estetyczny, bez konieczności stosowania implantów.Piersi stają się bardziej jędrne i odmłodzone, co ma niebagatelny wpływ na Twoje lepsze samopoczucie i akceptację swojego ciała.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Podniesienie piersi’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’podniesienie piersi’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035