Liposukcja

Odsysanie tłuszczu

Liposukcja brzucha i innych partii ciała to zabieg, który służy przede wszystkim modelowaniu sylwetki. Tym samym nie traktuj go jako sposobu do walki z otyłością, a jedynie jako pomoc w uwolnieniu od nadmiaru tłuszczu w wybranych partiach ciała.

Trzeba mieć świadomość, że dysproporcje w jego rozmieszczeniu nie muszą wynikać ze złej diety, czy nadmiaru spożywanych pokarmów, ale także z predyspozycji genetycznych, przebytych chorób, przyjmowanych leków i braku aktywności fizycznej.

Jeśli więc do tej pory nie udało Ci się wymodelować swojej sylwetki innymi metodami, odsysanie tkanki tłuszczowej może okazać się trafnym wyborem.

Wskazania

Zabiegowi odsysania tkanki tłuszczowej mogą się poddać osoby cieszące się dobrym zdrowiem, które chcą usunąć jej nadmiar z konkretnych partii ciała.

Najczęściej zabieg ten przeprowadza się w okolicy:

 • brzucha,
 • ud,
 • bioder,
 • pośladków,
 • podbródka,
 • wewnętrznej strony kolan,
 • pleców,
 • piersi (w celu korekcji ginekomastii).

Liposukcja wskazana jest u osób, które:

 • chcą osiągnąć sylwetkę osoby szczupłej, ale przeszkadza im w tym zgromadzona regionalnie tkanka tłuszczowa,
 • cierpią na lipodemię (nasilone obrzęki i lokalnie gromadzącą się tkankę tłuszczową w nogach),
 • kobiet, które niedawno urodziły dziecko i w okresie ciąży tłuszcz zgromadził się w rejonie brzucha,
 • zmagają się z pewnymi dysproporcjami w ciele (brak talii, otłuszczone kolana, obfite bryczesy itp.).

Wskazaniem do zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej jest wymodelowanie tych partii ciała, w których osiągnięcie pożądanego efektu metodami naturalnymi jest bardzo trudne.

Przeciwwskazania

Do najczęstszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu odsysania tłuszczu należą:

 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • nieleczona cukrzyca,
 • schorzenia skóry,
 • zaburzenia psychiczne,
 • problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim poddasz się zabiegowi, konieczna będzie konsultacja z chirurgiem. Przeprowadzi on wywiad medyczny, podczas którego zechce dowiedzieć się o przebytych i obecnych chorobach oraz zleci wykonanie niezbędnych badań i zapozna Cię ze szczegółami samego zabiegu.

Ważna informacja dotycząca organizacji procedury zabiegowej: postaraj się, aby w dniu wypisu po zabiegu pomogła Ci osoba towarzysząca w bezpiecznym powrocie do domu.

Liposukcja brzucha i innych części ciała – zabieg

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej przeprowadzany jest w znieczuleniu. Jego rodzaj uzależniony jest od rodzaju i ilości partii ciała, których dotyczy i Twoich cech indywidualnych. Wyboru konkretnej metody znieczuleniu dokonuje anestezjolog w porozumieniu z chirurgiem.

Operacja polega na wprowadzeniu odpowiedniej kaniuli w określoną, zaplanowaną wcześniej ciała i odessanie tłuszczu z pomocą ssaka wytwarzającego podciśnienie. Zwykle jednorazowo lekarz nie odsysa więcej niż 4 litry tłuszczu.

Zabieg ten jest jedną z bezpieczniejszych metod modelowania sylwetki pod warunkiem, że będziesz ściśle stosować się do zaleceń chirurga. Jest wybierany równie często tak przez kobiety jak i przez mężczyzn.

Wszystkie zabiegi dotyczące ciała

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Zalecenia po zabiegu

Zarówno liposukcja brzucha, jak i odessanie tłuszczu z innych partii ciała nie wymaga dłuższej hospitalizacji. Jeśli nie ma ku temu wyraźnych wskazań i nie pojawiły się żadne komplikacje, zostaniesz wypisany / wypisana do domu następnego dnia.

Podobnie, jak w przypadku większości operacji, tak i tu możesz początkowo odczuwać umiarkowany ból, który złagodzisz za pomocą środków przepisanych Ci przez lekarza.

Niezbędne jest noszenie specjalnej odzieży uciskowej przez okres od 4 do 8 tygodni. Przyspieszy ona proces obkurczania się skóry oraz zmniejszy obrzęki.

Do około miesiąca unikaj intensywnej aktywności fizycznej i wzmożonego wysiłku, by rany mogły się dobrze wygoić.

Pozytywne zmiany w wyglądzie nie są widoczne od razu po operacji. Pełny efekt będzie można zaobserwować po około 12 tygodniach.

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej to coraz bardziej popularny sposób na pozbywanie się kłopotliwych zniekształceń sylwetki.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Liposukcja’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’liposukcja’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035