Brazylijski lifting pośladków

Lipofilling – brazylijski lifting pośladków

Lipolifting, określany też lipofillingiem to doskonała metoda, dzięki której masz możliwość poprawić wiele defektów i niedoskonałości swojego ciała. Dzięki temu, że materiałem używanym przez chirurga jest twoja tkanka tłuszczowa, zabieg jest bardzo bezpieczny, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych praktycznie nie występuje.

Najczęściej tkankę tłuszczową lekarz pobiera z okolicy brzucha, lędźwi lub ud, po czym może go wykorzystać do zaaplikowania w obszarze pośladków, dłoni, piersi, policzków, czy też ust. Bogaty w komórki macierzyste tłuszcz sprzyja poprawie jędrności skóry i wpływa na jej wygładzenie.

Lifting brazylijski to transfer własnego tłuszczu z miejsca, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej do obszaru pośladków. Może być wykorzystany jako sposób na uzupełnienie brakującej tkanki, uwypuklenie pośladków, nadanie im bardziej okrągłego kształtu i ogólne poprawienie ich wyglądu.

Brazylijski lifting pośladków

Wskazania

Twój tłuszcz może być przetransferowany w wiele miejsc Twojego ciała, które wymagają korekcji.

Tym samym poprawie mogą ulec wcześniejsze dysproporcje sylwetki w okolicach:

 • pośladków,
 • ud,
 • dłoni,
 • twarzy,
 • szyi
 • innych okolic zdeformowanych bliznami i zanikami tkankowymi.

Lipolifting stosowany jest również przy:

 • zabiegach powiększania ust,
 • wypełnianiu zmarszczek,
 • urazowych ubytkach tkanek, będących skutkiem wypadków,
 • ubytkach tkanek spowodowanych przebytymi chorobami.

Przeciwwskazania

Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
 • problemy z krzepliwością krwi,
 • infekcje skórne w okolicy przeprowadzanego zabiegu,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią.

Przygotowanie do zabiegu

Jak zwykle przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja medyczna. W jej trakcie lekarz na podstawie wywiadu i wyników zleconych badań oceni Twój problem i zakwalifikuje Cię do zabiegu, wybierając przy tym najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Otrzymasz również informacje na temat możliwych powikłań oraz poznasz szczegóły samego zabiegu.

Lipolifting – zabieg

Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Pierwszym etapem lipoliftingu jest przeprowadzenie liposukcji, czyli odessania tłuszczu z okolic, gdzie zgromadziła się jego większa ilość. Zanim zostanie on przetransferowany do właściwego obszaru, poddawany zostanie oczyszczeniu. W procesie odwirowania lekarz uwolni materiał do przeszczepu od obumarłych komórek i nadmiaru płynu. Wszystko po to, by do właściwej okolicy trafiło jak najwięcej komórek macierzystych.

Drugi etap polega na umieszczeniu tłuszczu z pomocą strzykawek oraz kaniuli w konkretnym obszarze poddawanym zabiegowi.

Wszystkie zabiegi dotyczące ciała

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja

W zależności od obszaru poddanego lipoliftingowi lekarz może zalecić noszenie specjalnej odzieży uciskowej.

Okres rekonwalescencji po zabiegu zwykle trwa około tygodnia. Jeśli w miejscu pobrania i aplikacji tkanki tłuszczowej pojawią się obrzęki i siniaki, powinny samoistnie ustąpić już po kilku dniach.

Przez dwa tygodnie unikaj zwiększonego wysiłku fizycznego oraz wysokich temperatur.

Pierwsze efekty zabiegu ujrzysz już po kilku dniach i pozostaną one z Tobą na długi czas, w większości przypadków na kilka lat.

Skóra w miejscu, w którym dokonano przeszczepu tłuszczu, będzie wypełniona, podniesiona i bardziej napięta. Cechować ją będzie jędrność i gładkość. Dzięki temu okolice zabiegu wyglądać będą młodziej. Nie musisz się przy tym obawiać o naturalność efektu. Nie masz bowiem do czynienia ze sztucznym wyglądem, co jest jednym z głównych powodów, dla których lipolifting wybierany jest przez tak wiele kobiet.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy zabieg ten pomógłby ci uzyskać wymarzony efekt w postaci wymodelowanej sylwetki, umów się na konsultację. Możesz to zrobić również wtedy, gdy do ubytku tkanek doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku bądź choroby.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Lipofilling’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’lipofilling’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035