Powiększanie penisa – metody

Wielu mężczyzn spotyka się z problemem małego penisa. Zazwyczaj jest to niepotrzebna obawa, ale statystyki mówią jasno: aż 40% mężczyzn nie jest zadowolonych z rozmiaru swojego przyrodzenia. Właśnie dla takich mężczyzn drogą wydaje się powiększanie penisa, co umożliwia im chociażby poprawę samopoczucia. Jakie zatem metody warto wykorzystać, aby osiągnąć ten cel?

Chirurgiczna modyfikacja przyrodzenia

Chirurgiczne powiększanie penisa umożliwia wydłużenie prącia, bez zmiany jego grubości. Opiera się ono o wysunięcie na zewnątrz tej części penisa, która ukryta była wewnątrz organizmu. Ta metoda umożliwi powiększenie penisa o około 1 cm. Dla wielu mężczyzn większy penis oznacza również zwiększenie jego grubości. Choć w chirurgii „wyciągnięcie” członka umożliwia się jedynie jego wydłużenie, istnieje możliwość małoinwazyjnego pogrubienia penisa.

Reklama

W tym celu stosuje się iniekcję preparatu kwasu hialuronowego. Ostrzykiwanie prącia zwiększa nie tylko obwód członka, ale i jego długość. W tym przypadku jednak efekt zabiegu nie będzie trwały, trwa około dwóch lat. Nawet po wchłonięciu preparatu można zauważyć nieznaczne zwiększenie penisa, gdyż zastosowanie kwasu stymuluje w organizmie produkcję własnego kolagenu.

Powiększanie penisa własnym tłuszczem

Jednym z najbezpieczniejszych i najlepszych sposobów na powiększanie penisa jest używanie własnej tkanki tłuszczowej. Metoda ta jest prosta w zastosowaniu, a poza tym jest w pełni kompatybilna z organizmem pacjenta. Co za tym idzie, wyeliminowaniu ulega ryzyko powstania stanu zapalnego. Na czym polega takie powiększenie penisa własnym tłuszczem? Pobiera się tkankę tłuszczową z ud albo brzucha, a następnie wprowadza się do przyrodzenia.

Wielu chirurgów zwiększa efekty zabiegu poprzez wykorzystanie komórek macierzystych, pobranych z tłuszczu pacjenta. Ta metoda wiąże się z niewielkim ryzykiem obniżenia lub utraty wrażliwości członka, a wchłanianie tłuszczu może przebiegać nierównomiernie, co wpływać będzie na estetykę prącia. To ryzyko jest jednak niewielkie, a odpowiednie zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej umożliwia zwiększenie długości penisa o 10-20%, a obwodu nawet o 50%.

Powiązane wpisy