Bez wstydu o estetyce miejsc intymnych. Co w tym względzie kobieta może dla siebie zrobić?

Kobiece ciało jest bez wątpienia wyjątkowe pod wieloma względami. Potrafi bardzo wiele wytrzymać i przechodzić wiele zmian podczas całego życia. Niektóre z przemian, które następują pod wpływem upływającego czasu, przebytych ciąż i porodów, mogą jednak powodować dyskomfort i niejednokrotnie także niepotrzebne kompleksy prowadzące do niskiej samooceny. Kobiece narządy płciowe także są tą częścią ciała, które ulegają zmianom, a ich wygląd nie zawsze nam odpowiada. Jakim zabiegom możesz poddać się, aby poprawić estetykę oraz funkcjonowanie zewnętrznych narządów płciowych?

Labioplastyka

to zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest zmiana wielkości oraz wyglądu warg sromowych. Obecnie jest to jeden z popularniejszych zabiegów spośród wszystkich, które dotykają kwestii estetyki i funkcjonowania narządów płciowych. Przyczyną większych warg sromowych są najczęściej: genetyka, upływający czas oraz porody. Przerośnięte wargi sromowe to nie tylko problem estetyczny. Kobiety cierpiące z powodu tej przypadłości, często odczuwają ból podczas stosunku seksualnego, długotrwałego siedzenia czy jazdy na rowerze. Zabieg polega na wycięciu nadmiarów tkanki i przywróceniu wargom sromowym gładszego i bardziej regularnego wyglądu. Celem operacji jest poprawienie codziennej jakości życia, a niejednokrotnie także przywrócenie pewności siebie.

Reklama

Plastyka napletka łechtaczki

Napletek łechtaczki znajduje się tuż pod wzgórkiem łonowym, na styku warg sromowych mniejszych oraz większych i ich integralną częścią. Powiększony napletek to problem, który często łączy się z przerośniętymi wargami sromowymi, dlatego labioplastyka oraz redukcja często są połączone i wykonywane podczas jednego zabiegu. Clitroplastyka, bo tak brzmi inna nazwa tej operacji czasem wykonywana jest indywidualnie. Jest to dość prosty zabieg, który zwykle wykonywany jest dość szybko. Podczas operacji można zastosować tradycyjną metodę chirurgiczną lub laser. Ze względu na bardzo duże unerwienie łechtaczki, operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Zabieg pomaga w poprawieniu wyglądu narządów płciowych oraz poprawia komfort wykonywania codziennych czynności oraz jakość życia seksualnego.

Liposukcja wzgórka łonowego

Wygląd wzgórka łonowego także może powodować kompleksy i wpływać na obniżona pewność siebie. Gdy na wzgórku gromadzi się zbyt dużo tkanki tłuszczowej lub skóry, może zacząć on nieestetycznie odstawać i powodować dyskomfort podczas noszenia obcisłych spodni lub spódnic. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Po zabiegu, pacjentka może wrócić do domu i przez jakiś czas powinna ściśle przestrzegać wskazań lekarza. Operacja najczęściej polega na odessaniu nadmiaru tłuszczu z pomocą cienkiej kaniuli. Po operacji, wzgórek łonowy nabiega bardziej płaskiego i gładszego wyglądu, a co najważniejsze, nie przyciąga niepotrzebnej uwagi.

Nieoperacyjne odmłodzenie narządów płciowych

Mniej inwazyjne zabiegi odmładzające wkraczają także do obszaru ginekologii estetycznej. Technik jest coraz więcej i obecnie spora część kobiet, które z różnych powodów nie chcą poddawać się chirurgicznym zabiegom, wybiera mniej inwazyjne metody. Dzięki nowoczesnej technologii można dziś zwęzić pochwę, ujędrnić skórę warg sromowych powodując, że będą wyglądały młodziej i pełniej i wpłynąć na nawilżenie.

Kult ciała idealnego ma coraz szerszy kontekst. Jeszcze kilkanaście lat temu, operacje poprawiające wygląd narządów płciowych były ogromną rzadkością. Dziś jest to zabieg, którym poddaje się wiele kobiet z bardzo różnych środowisk. Pomimo wzrostu popularności, zabiegi te jak żadne inne, wciąż wywołują wiele dyskusji. Operacje poprawiające estetykę narządów płciowych mogą znacznie poprawić samopoczucie, a także codzienne funkcjonowanie. Najważniejsze, aby kobiety poddawały się operacjom pod wpływem swoich własnych potrzeb.

Powiązane wpisy