Piersi

Redukcja biustu

Operacja plastyczna biustu przychodzi z pomocą zarówno kobietom, które marzą o większym biuście, jak i tym, których natura obdarzyła zbyt dużym jego rozmiarem. Jeśli duże piersi utrudniają ci codzienne funkcjonowanie i uprawianie sportu oraz sprawiają, że źle czujesz się ze swoim ciałem, pomocne może okazać się zmniejszanie piersi. To zabieg, który przyniesie ci ulgę i komfort.

Redukacja biustu

Wskazania

Zabiegowi możesz się poddać zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. Wskazaniem do operacji jest między innymi:

  • hipertrofia – czyli przerost piersi, który może powodować wiele zaburzeń zdrowotnych (zwyrodnienie kręgosłupa, wady postawy, infekcje grzybicze w fałdach skórnych pod piersiami)
  • wielkość piersi, która nie pasuje do sylwetki – kobiety, które tego nie akceptują, próbują ukryć te dysproporcje pod ubraniami w większych rozmiarach,
  • asymetria piersi u pacjentek leczonych onkologicznie.

Przeciwwskazania

Do najważniejszych przeciwwskazań, które stoją na przeszkodzie w wykonaniu zabiegu zmniejszania piersi należą:

  • choroba nowotworowa piersi,
  • infekcje skóry klatki piersiowej i biustu,
  • problemy z krzepliwością krwi.

Przygotowanie do zabiegu

W trakcie konsultacji chirurg oceni Twój stan zdrowia i poinformuje o możliwych powikłaniach oraz zagrożeniach związanych z operacją. Zleci też wykonanie niezbędnych badań, na podstawie których podejmie ostateczną decyzję o kwalifikacji do zabiegu. W porozumieniu z Tobą ustali również przybliżony docelowy rozmiar piersi.

Przebieg zabiegu

Zmniejszanie piersi wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a cały zabieg trwa od 3 do 5 godzin.

Jeśli to możliwe zaplanuj zabieg w pierwszym tygodniu po menstruacji. Wtedy piersi są nieco mniejsze, słabiej ukrwione a wynik operacji bardziej przewidywalny.

W trakcie operacji chirurg redukuje tkankę tłuszczową i gruczołową piersi oraz usuwa nadmiar skóry. Następnie unosi i modeluje szwami pozostałe tkanki tak, aby biust byl jędrniejszy i usytuowany wyżej.

Wszystkie zabiegi dotyczące piersi

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Zmniejszenie piersi rekonwalescencja po zabiegu

Po operacji musisz pozostać w klinice i być pod opieką lekarską nie dłużej niż przez jedną dobę. Jeśli nie pojawią się żadne komplikacje i powikłania, otrzymasz wypis do domu wraz z indywidualnymi zaleceniami. Określają one Twoje postępowanie pooperacyjne w domu, w tym całodobowe noszenie specjalnego biustonosza przez osiem tygodni.

Twoje piersi przez pierwsze tygodnie mogą być obrzęknięte i twarde, co z czasem samoistnie ustąpi.

W okresie rekonwalescencji unikaj uprawiania sportu i zwiększonej aktywności oraz dużego wysiłku fizycznego. Jeśli pojawią się w tym czasie jakiekolwiek niepokojące dolegliwości, zgłoś to niezwłocznie swojemu lekarzowi.

Na ostateczny efekt zabiegu będziesz musiała poczekać około trzech miesięcy.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Redukcja biustu’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’redukcja biustu’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035