Kształt twarzy i podążanie za ideałem

To, w jaki sposób ukształtowane są rysy naszej twarzy w dużej mierze decyduje o tym jak wyglądamy. Świadomość jaki mamy kształt twarzy pozwala nam optycznie poprawić swój wizerunek np. fryzurą, makijażem lub odpowiednimi oprawkami okularów. Istnieje kilka podstawowych typów twarzy, jednak nie zawsze potrafimy je określić. Nie jest to łatwe, bo spora część z nas ma mieszany kształt, jednak kilka punktów charakterystycznych może pomóc w jego określeniu.

Aby móc określić swój kształt twarzy potrzebne jest dokładne przyjrzenie się jej w odpowiednich warunkach. Odgarnij całe włosy do tyłu i przyjrzyj się twarzy w dziennym świetle. Punktami na które musisz zwrócić uwagę są:

Reklama
  • czoło
  • policzki
  • broda
  • długość od linii włosów do brody

Na podstawie długości i szerokości linii możesz spróbować określić swój kształt twarzy.

Twarz kwadratowa

To jeden z podstawowych kształtów twarzy, ale niezbyt lubianych przez właścicieli. Kwadratowa twarz charakteryzuje się szerokim czołem i prawie równie szeroką szczęką. Dolna część twarzy jest wyraźnie zarysowana. Jest to typ kształtu, który najłatwiej określić. Typ kwadratowy ma swoje plusy, bo później się starzeje, jednak kiedy grawitacja zacznie działać, zarys wyraźnie opada. Kwadratowy kształt twarzy można skorygować z pomocą odpowiedniej fryzury, która powinna okalać twarz, optycznie łagodząc rysy. Kwadratowa twarz można skorygować także makijażem stosując ciemniejszy podkład na linię szczęki.

Twarz trójkątna

Szerokie czoło i oraz wąski podbródek, nierzadko układający się w szpic. Twarz trójkątna cechuje się także czasem wystającymi kośćmi policzkowymi. Trójkątną twarz także najczęściej optycznie koryguje się fryzurą. Klasyczny bok lub krótka nieco „roztrzepana” po bokach fryzura pozwala nieco złagodzić „ostre” krawędzie trójkąta.

Twarz okrągła

To kształt twarzy, który zazwyczaj jest tak samo długi jak i szeroki. Charakteryzuje się pełnymi policzkami i krótką brodą. Wiele z nas mylnie ocenia swój kształt twarzy jako okrągły na podstawie pełniejszych policzków. Prawdziwie okrągłe twarze w naszej szerokości geograficznej wcale nie zdarzają się często. Okrągła twarz dobrze znosi korekcyjny makijaż z pomocą ciemniejszych i jaśniejszych odcieni podkładu lub pudru. Fryzury dla okrągłych twarzy nie powinny być geometryczne czyli długie ciężkie grzywki lub jednolite ciemne, kolory mogą tylko podkreślić okrąg. Delikatne asymetryczne grzywki oraz wydłużające cięcia np. delikatne loki, lekko uniesione włosy u nasady mogą doskonale wysmuklić twarz.

Diamentowy kształt twarzy

Cechy „diamentu” to szerokie czoło, wystające kości policzkowe oraz nieco szersza, niż w przypadku trójkątnego typu, broda. Diamentowy kształt wymaga korekcji w celu złagodzenia ostrych „kantów”, dlatego fryzury powinny być delikatne.

Twarz podłużna

Ten typ twarzy charakteryzuje się charakterystycznymi proporcjami aniżeli kształtem. Niemal każdy kształt twarzy zwykle jest odrobinę dłuższy niż szerszy. Podłużny typ twarzy jest sporo dłuższy aniżeli szerszy i bez odpowiedniej korekty fryzurą – jest to widoczne na pierwszy rzut oka.

Twarz owalna

Czyli ideał, do którego dążymy. Idealnie owalna twarzą może się poszczycić niewiele kobiet, jednak przy umiejętnym doborze fryzury oraz właściwie zrobionym makijażu, do ideału zbliża się wiele. Twarz owalna cechuje się wystającymi kośćmi policzkowymi i delikatną linią brody. Czoło jest umiarkowanie szerokie.

Właściwy dobór fryzury, oprawek okularów oraz odpowiedni makijaż pomoże nam wydobyć najlepsze cechy z kształtu twarzy. Nie każdy jednoznacznie jest w stanie powiedzieć, że owal to jego ideał, bo wielu osobom szczególnie podobają się twarze trójkątne lub kwadratowe. Korygować trzeba tylko przyciągające niepotrzebną uwagę te cechy, które są najbardziej widoczne i które nam przeszkadzają.

typ_twarzy

Powiązane wpisy