Różne strony świata – różne sposoby na zachowanie urody

Różne strony świata – różne sposoby na zachowanie urody

Bez względu na długość i szerokość geograficzną – kobiety dbają o siebie i chcą wyglądać pięknie wszędzie i zawsze. Wybór metod lub kierunku pielęgnacji może czasem szokować, jednak cel jest zawsze ten sam – podobać się sobie, mężczyznom i innym kobietom. Dziś podróże nie są niczym nadzwyczajnym. „Podróżować” możemy także siedząc przed ekranem swojego komputera, dlatego coraz częściej firmy kosmetyczne wykorzystują sposoby na urodę kobiet, mieszkających bardzo różne strony świata. W jaki sposób kobiety z równych stron globu dbają o urodę? Na czym się skupiają a co traktują zupełnie inaczej niż my?

Maroko

Ten kraj położony w zachodnio-północnej Afryce, to źródło wiedzy o naturalnych kosmetykach. To dzięki Marokankom znamy takie dobrodziejstwa jak olejek arganowy i czarne mydło. Kobiety Maroko są bardzo piękne i zadbane. Charakterystyczną cechą ich urody jest śniada nieskazitelna cera oraz błyszczące, czarne i długie włosy. To właśnie dzięki darom natury marokańskie kobiety zachowują urodę. Podstawą pielęgnacji, stosowaną od stuleci jest właśnie czarne mydło. Jest to naturalny preparat ze zmacerowanych warzyw z dodatkiem oliwy z oliwek. Takie mydło jest źródłem wielu witamin – ma także działanie złuszczające. Doskonale wpływa na cerę trądzikową i dobrze pielęgnuje każdy rodzaj skóry. Piękne włosy to dla Marokanek jeden z największych atrybutów urody. Powinny być gładkie i lśniące. Olejek arganowy, tak powszechnie stosowany w kosmetykach zachodnich firm obecnie, był przez marokańskie kobiety wykorzystywany już kilkaset lat temu. Olejek arganowy pozyskuje się z mechanicznego zgniatania orzechów pochodzących z drzew arganowych. Nawilża włosy i chroni je przed promieniowaniem słonecznym przez co nie stają się suche i łamliwe. Oleju arganowego używa się także do pielęgnacji skóry, bo jest bogaty w witaminę E i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Reklama

Indie

indie_urodaHinduski bardzo przywiązują wagę do wyglądu – szczególnie przed zamążpójściem. Młode hinduski bywają niezwykle piękne i zawdzięczają to nie tylko naturze, ale także właściwej pielęgnacji i przywiązywaniu wagi do niektórych detali. Gabinety urody w Indiach są powszechne i korzystają z nich niemal wszyscy. Wybór standardu tych gabinetów zależy w dużej mierze od zamożności, jednak każda kobieta stara się tam dobrze wyglądać. Popularnymi zabiegami jest depilacja – i to nie ten rodzaj, który znamy z naszych gabinetów. Hinduski skrupulatnie pozbywają się owłosienia z twarzy, stóp, nóg, brzucha, pleców i rąk. Metodą depilacji jest nitkowanie – jest to sposób używany przez hinduski od stuleci. Popularnym zabiegiem jest wybielanie skóry – zarówno w warunkach domowych jak i w gabinetach kosmetycznych. Biała skóra jest synonimem piękna i statusu społecznego. Kremy wybielające to jedne z popularniejszych kosmetyków w Indiach.

Japonia

japonia_urodaJaponki, podobnie jak kobiety na całym świecie, mają swoje sposoby na zachowanie urody. Mieszkanki Japonii już od najmłodszych lat stosują profilaktykę przeciwstarzeniową poprzez stosowanie automasażu, którego uczą się od swoich matek i babek. Ponadto, Japonki nie pija zimnych napojów wierząc, ze nie sprzyjają one trawieniu i rozpuszczaniu tłuszczów. Dużo ryb, ryżu i owoców morza w diecie pomaga Japonkom zachować idealną figurę (czy widział ktoś kiedyś otyłą Japonkę?). O skórę Japonki dbają bardzo dokładnie. Zawsze pamiętają o oczyszczeniu twarzy z makijażu i nawilżaniu. Sekretem zachowania skóry w dobrym stanie jest całkowite unikanie słońca. Wśród kosmetyków do makijażu i jednocześnie pielęgnacji niezwykle popularny jest puder z macicy perłowej, który nadaje skórze blasku, ale także zwęża pory i nawilża.

Z każdego regionu na świecie można zaczerpnąć zupełnie nowych informacji o pielęgnacji. To, co dobre dla jednych, niekoniecznie musi być dobre dla innych. Dieta, klimat, kolor skóry także ma znaczenie w doborze kosmetyków i metod pielęgnacyjnych. Niektóre z nich są uniwersalne, szczególnie te pochodzące wprost z natury.

Powiązane wpisy