Nieskazitelna skóra twarzy – banalne, ale skuteczne sposoby

Jędrna, napięta, właściwie nawilżona, pozbawiona zmarszczek i pena blasku – o takiej skórze na twarzy marzymy wszyscy, niezależnie od wieku. Promienna cera odejmuje lat i pozytywnie wpływa na odbiór zewnętrzny, ale także własne samopoczucie. Każdy, kto zmagał się choć raz z trądzikiem lub inną chorobą skóry, dobrze wie, jak bardzo jej stan może wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeśli skórę dotykają poważniejsze zaburzenia – konieczne jest profesjonalne leczenie i często także zmiana stylu życia. Jak możemy pomóc sobie w zachowaniu pięknej i promiennej cery?

Codzienna rutyna

Profesjonalne zabiegi nie pomogą w zachowaniu pięknej cery, jeśli zaniedbasz codzienną, rutynową pielęgnację. Istnieje kilka żelaznych zasad dotyczących pielęgnacji, które różnią się jedynie szczegółami wynikającymi z różnicy w rodzajach cer. Co powinnaś robić codziennie, aby zachować ładną, promienną skórę?

Reklama
  • Zmywanie makijażu przed snem – to warunek konieczny dla zachowania ładnej skóry. W nocy zarówno skóra twarzy, jak i cały organizm się regenerują. Jeśli położysz się spać nie zmywając wcześniej makijażu, Twoja skóra nie będzie miała okazji, aby odpocząć i odżyć. Skutki spania w makijażu często widoczne są już na drugi dzień. Skóra jest wyraźnie szara, a u osób z tendencjami, mogą pojawić się także stany zapalne.
  • Właściwe oczyszczanie – preparaty powinny być dostosowany do rodzaju cery. W żadnym wypadku nie należy pocierać skóry zbyt mocno. Delikatne, koliste ruchy wystarczą, aby ją oczyścić, niezależnie od tego czy stosujesz płyn do demakijażu czy płyn mycia twarzy.
  • Nawilżanie – kluczem do promiennej skóry jest odpowiedni balans pomiędzy nawilżeniem i natłuszczeniem. Dobrze dostosowany krem na noc i na dzień, powinny towarzyszyć Ci każdego dnia.
  • Ochrona – w ciągu dnia, niezależnie od pogody i pory roku, zawsze należy stosować krem z filtrem. Zimą wystarczy nieco lżejsza ochrona, natomiast latem powinna być jak najwyższa.

Właściwe zarządzanie stresem

Widzieliście kiedy starszą osobę, po której widać, że miała ciężkie życie? Z pewnością, każdy z nas miał okazję taką poznać lub obserwować. Jeśli nie potrafisz zapanować nad stresem i towarzyszy Ci on wiele miesięcy, a nawet lat, na Twojej skórze będzie to widoczne. Najpierw widać zmęczenie i smutek. Potem te cechy utrwalają się w postaci zmarszczek. Ponadto, stres zaostrza wiele chorób skóry np. trądzik pospolity oraz łuszczycę. Pamiętaj o tym, że człowiek oprócz wykonywania swoich obowiązków, musi mieć także czas na odpoczynek. Jeśli masz problemy ze snem lub nie potrafisz odpoczywać – zasięgnij opinii specjalisty.

Zdrowa dieta

Jeśli myślisz, że Twoja codzienna pielęgnacja jest właściwa, stosujesz się do rad kosmetologa lub lekarza dermatologa, ale wciąż masz problem ze swoją skórą – zastanów się nad tym, czy Twoja dieta nie wpływa na jej wygląd. Z dużym prawdopodobieństwem, po zmianach w codziennym odżywianiu na zdrowsze, zauważysz efekty także na swojej skórze. Zasady są proste: unikaj dużych ilości cukru i soli, żywności przetworzonej i fast foodów. Zamiast tego wprowadź do codziennego jadłospisu pełnoziarniste pieczywo, nabiał, chude mięso, a przede wszystkim dużą ilość warzyw. Wbrew pozorom, nabranie zdrowych nawyków żywieniowych, nie jest tak trudne jak może się wydawać. Jeśli wejdziesz w rutynę, nauczysz się przyrządzania smacznych i zdrowych posiłków, już wkrótce niezdrowe jedzenie przestanie Ci smakować. Zapewniamy, że skorzysta na tym nie tylko Twoja sylwetka, ale także skóra.

Profesjonalne zabiegi odmładzające

Na pewnym etapie naszego życia, możemy zechcieć radykalnie wpłynąć na wygląd naszej skóry. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które realnie wpływają na wygląd twarzy. Zanim samodzielnie podejmiesz decyzję, spotkaj się ze specjalistą i posłuchaj co ma Ci to zaproponowania. Do najpopularniejszych zabiegów odmładzających należą m.in. zabieg z użyciem botoksu, kwasu hialuronowego, własnego tłuszczu oraz mezoterapie, z pomocą których do skóry wprowadzane są np. składniki odżywcze, które natychmiast poprawiają wygląd twarzy.

Powiązane wpisy