Pielęgnacja i ochrona włosów farbowanych

Duża część kobiet zmienia swój naturalny kolor włosów podczas zabiegów fryzjerskich lub prowadząc koloryzację samodzielnie w domu. Czasem zmiany są radykalne, innym razem jest to pogłębienie naturalnego koloru. Farbowanie włosów dziś jest dużo bezpieczniejsze niż kilkadziesiąt lat temu. Preparaty są delikatniejsze a fryzjerzy posiadają większą wiedzę na temat włosów i nie dopuszczają do radykalnego zniszczenia włosów. Niemniej, farbowanie, w zależności od rodzaju koloryzacji, jest zabiegiem inwazyjnym, który zawsze w jakimś stopniu wpływa na kondycję włosów.

Dziś możemy wybierać spośród ogromnej ilości produktów do mycia i pielęgnacji włosów. Ponadto, mamy możliwość zregenerowania włosów podczas specjalistycznych zabiegów fryzjerskich. Różne rodzaje koloryzacji mogą powodować różne efekty na głowie. Inaczej należy pielęgnować włosy blond, inaczej rude a jeszcze inaczej czarne. Jak? Oto kilka wskazówek:

Reklama

Pielęgnacja farbowanych włosów blond

Produkty do koloryzacji włosów blond, najczęściej pozbawiają włosa pigmentu. W związku z tym, jasne włosy dość często staja się suche, łamliwe przez co nie wyglądają tak zdrowo jak ciemne włosy. Włosy blond bardzo łatwo można zniszczyć. Brak odpowiednich kosmetyków, suszarka, lokówka lub prostownica, mogą doprowadzić włosy do złej kondycji, a co za tym idzie – kiepskiego wyglądu i problemów z układaniem. Decydując się na blond, nie możesz zapominać o stosowaniu odżywki lub maski po każdym myciu oraz stosowaniu olejków. Będąc blondynką, możesz od czasu do czasu stosować fioletowe szampony lub płukanki, które nadadzą włosom ładny, platynowy odcień. Przy włosach blond kluczowe jest nawilżanie. Jeśli włosy są suce, trzeba postawić na dobrej jakości maski i odżywki i liczyć się z tym, że może być niezbędne regeneracja w salonie fryzjerskim. Farbowanie włosów z ciemnego na blond na własną rękę z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Z dużym prawdopodobieństwem nie uda Ci się uzyskać pożądanego koloru, a włosy będą zniszczone przez długi czas. Blond włosy potrzebują uwagi i delikatności. Z pewnością nie jest t wybór dla leniwych.

Pielęgnacja włosów rudych

Piękne, naturalnie rude włosy są zjawiskiem dość rzadkim. Niewielki procent populacji ludzkiej, może pochwalić się niezwykłym, czerwono-pomarańczowym odcieniem. Wiele kobiet, właśnie w rudych włosach czuje się dobrze i chętnie farbuje na taki kolor. Z rudymi, farbowanym włosami wiąże się jednak kilka kłopotów. Po pierwsze, podobnie jak z kolorem blond, nie warto próbować koloryzacji samodzielnie. Po drugie, trzeba uważać podczas kąpieli w basenach, bo chlor zawarty w wodzie szybko wypłukuje kolor, a dodatkowo może pozostawić wstydliwą plamę w wodzie. Rude włosy, zarówno te naturalne jak i farbowane nie lubią słońca. Pod wpływem promieniowania UV rudy odcień włosów może bardzo szybko wypłowieć. Aby włosy były lśniące i robiły wrażenie, nie można zapomnieć o nawilżaniu i odżywianiu. Stosowanie odzywki i olejków w niewielkich ilościach powinno wejść do codziennej rutyny. Staraj się nie przegrzewać włosów i ostrożnie używać suszarki, lokówki i prostownicy.

Pielęgnacja włosów ciemnych

Ciemne włosy mają w sobie sporo pigmentu. Lepiej radzą sobie z niesprzyjającymi warunkami i zwykle są grubsze niż włosy jasne. Farby, dzięki którym uzyskuje się ciemniejsze odcienie nie są tak inwazyjne niż np. rozjaśniacze. Naturalne brunetki mają także szansę zastosowania środków całkowicie naturalnych, dzięki którym uzyskają głębię koloru i połysk. Ciemne włosy są odporniejsze, nie oznacza to jednak, że możemy je całkowicie pozostawić samym sobie. Kluczowe jest nawilżanie. Dobry szampon i regularnie stosowana odżywka nawilżająca powinny utrzymać włosy w dobrej kondycji i utrzymać blask.

Macie swoje sposoby na pielęgnację włosów farbowanych? Może domowe i wypróbowane sposoby?

Powiązane wpisy