6 aspektów, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem

Wszystkich pacjentów, którzy decydują się zmianę swojego wyglądu poprzez poddanie się operacji plastycznej lub zabiegowi medycyny estetycznych łączy jedno – konsultacja lekarska. Jest ona jednym z najważniejszych części całej procedury i to od niej w dużej mierze zależy nasze nastawienie do zabiegu, zaufanie do lekarza a nawet ostatecznie – podjęcie decyzji o tym, czy zabieg jest nam potrzebny. Na co warto zwrócić uwagę podczas konsultacji z chirurgiem plastykiem?

1. Zawsze możesz zapytać swojego chirurga o kwalifikacje

Chodzi zarówno o kwalifikacje ogólne, jak i te dotyczące konkretnego zabiegu. Masz prawo zapytać lekarza o kwalifikacje, szkolenia i doświadczenie. Lekarz nie powinien mieć problemu z odpowiedzią i jeśli będzie otwarty w tym względzie – z pewnością nabierzesz zaufania.

Reklama

2. Czujesz, że to „Twój lekarz”

Kwestia dogrania osobowości tez jest ważna. Jeśli z jakiegoś powodu lekarz nie bardzo z Tobą współgra pod kątem osobowości, możesz mieć problem z zaufaniem. A przecież nie chodzi o to, aby przed zabiegiem mieć obawy i czuć, że coś jest nie w porządku. Każdy, kto wybiera się do chirurga plastyka, powinien mieć komfort, że lekarz mający wykonać zabieg rozumie potrzeby i cele pacjenta. Chirurg przedstawia opcje, pokazuje różne możliwości a pacjent nie może czuć się poganiany lub przymuszany do wyboru konkretnego zabiegu.

3. Pytasz i otrzymujesz szczegółowe informacje dotyczące zabiegu

Choć miło jest myśleć o ostatecznych efektach zabiegu, pacjent musi mieć informacje dotyczące przebiegu, ryzyka oraz okresu powrotu do zdrowia. Nie bój się pytać o każdy szczegół, choć najczęściej uznany chirurg sam dokładnie opisze Ci cała procedurę,omówi efekt, okres w jakim będziesz dochodzić do pełni zdrowia oraz wszelkie możliwe powikłania związane z zabiegiem. Operacja to poważna sprawa.

4. Nie czujesz nacisków

To bardzo ważne. Uznany chirurg przedstawia opcje, pokazuje możliwości walki z problemem i wskazuje plusy i minusy każdego zabiegu, jednak decyzja należy do Ciebie. Pacjent nie może w żaden sposób czuć się poganiany lub przymuszany do poddania się konkretnemu zabiegowi. Uznany chirurg zawsze będzie dbał o komfort psychiczny pacjenta, samopoczucie oraz jego zdrowie.

5. Nie bój się poprosić o zdjęcia

Na stronach internetowych wielu chirurgów, często można zobaczyć zdjęcia „przed i po”. Z powodów oczywistych jednak, trudno wymagać, aby na stronie pojawiły się wszystkie zdjęcia wykonanych przez chirurga zabiegów. Podczas konsultacji, warto zapytać o możliwość obejrzenia efektów procedury, na którą chcesz się zdecydować. Obraz często mówi więcej niż tysiąc słów.

6. Zwróć uwagę na otoczenie

Gabinet uznanego chirurga powinien być czysty, a obsługa profesjonalna i miła. Otoczenia i obsługa jest bardzo ważna, a Ty masz prawo do tego, żeby dobrze czuć się w miejscu do którego przyszedłeś i mieć poczucie, że personel dba o to, abyś tak się czuł. Otoczenie i obsługa z którą będziesz miał kontakt tworzą pierwsze wrażenie. A ono jest tylko jedno.

Jeśli obawiasz się, że o coś zapomnisz zapytać – przygotuj sobie listę pytań. Dobrze poinformowany pacjent, najczęściej nie ma problemu z zaufaniem i podjęciem właściwej decyzji. W tym wypadku Twój komfort jest bardzo ważny. W końcu operacja plastyczna lub zabieg medycyny estetycznej to coś, co ma zmienić Twój wizerunek. A to już wystarczający powód, aby być wnikliwym.

źródło:

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/7-things-to-look-for-during-your-cosmetic-consultation/

Powiązane wpisy