O jakiej porze roku zdecydować się na operację plastyczną?

Poddanie się operacji plastycznej najczęściej wiąże się z wieloma aspektami, które wymagają od nas organizacji czasu, zaplanowania absencji w pracy czy zorganizowania opieki nad dziećmi. Operacje plastyczne wykonywane są przez cały rok i o ile nie ma indywidualnych przeciwwskazań – okres w roku nie ma kluczowego znaczenia. Są jednak przesłanki, aby swoją decyzję przemyśleć także pod tym kątem. O jakiej porze roku zdecydować się na operację plastyczną?

Operacja plastyczna latem?

Wiele osób decyduje się na poddanie się operacji plastycznej latem. Decyzja ta podyktowana jest najczęściej właśnie względami organizacyjnymi. Wiele osób właśnie w tym czasie ma więcej czasu – ma możliwość wzięcia urlopu, zorganizowania opieki nad dziećmi, które w tym czasie nie chodzą do szkoły, albo wyjeżdżają do kolonie. Latem, wielu osobom jest zwyczajnie łatwiej zaplanować ten czas, szczególnie wtedy, kiedy wiedza już mniej więcej ile czasu będzie im potrzebne na wrócenie do pełni sił.

Reklama

Są także inne powody, dla których lato to dla wielu odpowiedni termin. Często latem dostajemy impuls – zdajemy sobie sprawę, że przez swoje niedoskonałości wstydzimy się rozebrać na plaży i przez to niepotrzebnie się na tym skupiamy. Wtedy dość często podejmujemy decyzje o umówieniu się na konsultacje i o ile to możliwe – chcemy mieć to jak najszybciej za sobą, aby już wkrótce móc cieszyć się życiem bez zbędnych kompleksów. W letnim okresie mamy najczęściej więcej energii i właśnie wtedy mamy dowagę na realizację czegoś, co od dawna chcieliśmy zrobić.

Najczęściej nie ma przeciwwskazań, aby poddać się zabiegowi chirurgicznemu latem, są jednak pewne przesłanki aby przemyśleć termin. Latem bardziej się pocimy, często mamy do czynienia z ekstremalnymi temperaturami, a jest to czas, kiedy należy zadbać o swój komfort. Ponadto, blizny przez kilka miesięcy po zabiegu nie powinny być wystawione na działanie promieniowania słonecznego. Opalanie się przez 3 miesiące po zabiegu nie jest możliwe, a jeśli już musimy zoperowane miejsce wystawić na słońce – należy je ochronić. W przypadku niektórych zabiegów konieczne jest także noszenie specjalistycznej odzieży np. biustonosza lub bluzki przez kilka tygodni po zabiegu. Może to wiązać się z pewnym dyskomfortem podczas upałów.

A może zabieg zimą?

Skrajne temperatury – zarówno te wysokie jak i niskie wiążą się zawsze z pewnym dyskomfortem. Zima to tak samo dobry czas na poddanie się operacji plastycznej jak każda inna pora, jednak trzeba i w tym wypadku zastanowić się czy związane czy zabieg, na który się decydujemy i okres kilku tygodni po zabiegu będzie dla nas do przejścia podczas mrozów i konieczności bardzo ciepłego ubierania się.

To kiedy właściwie najlepiej?

Najlepiej wtedy, kiedy czujemy się gotowi. Jeśli jednak mamy ten komfort, że możemy zaplanować zabieg na dowolny czas – najlepiej wybrać wiosnę lub jesień. Umiarkowane temperatury sprzyjają gojeniu i zwiększają komfort w okresie rekonwalescencji. Ponadto, zarówno wczesną wiosną jak i jesienią, możemy w spokoju zająć się bliznami i dać im czas na nabranie ostatecznego kształtu bez martwienia się o zakrywanie ich przed słońcem. Do lata efekty operacji najczęściej wyglądają już dokładnie tak jak powinny.

A jakie są Wasze doświadczenia? Czy ktoś zdecydował się na zabieg latem lub zimą? Czy doświadczyliście dyskomfortu związanego z wyborem lata lub zimy na poddanie się zabiegowi? Zapraszamy do dyskusji!

Powiązane wpisy