Trendy w poprawianiu urody, które będą aktualne przez najbliższe lata

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna to dziedziny, których podstawowym zadaniem jest poprawianie urody. Każdy człowiek ma jakieś niedoskonałości, które akceptuje lub próbuje z nimi walczyć. Niezależnie od indywidualnych problemów, w dziedzinie poprawiania urody, jak i w każdej innej, zawsze mam do czynienia z pewnymi prądami, które na dany czas kształtują obraz atrakcyjności. Jedne trendy trwają krócej, inne z kolei utrzymują się latami. Nie bez powodu operacje powiększania piersi są najpopularniejszym zabiegiem wśród kobiet od lat. Co aktualnie jest w trendach i z dużym prawdopodobieństwem utrzyma się w najbliższych latach?

Zabiegi poprawiające kontur sylwetki

Pogoń za idealną figurą odbywa się na naszych oczach niemal wszędzie i codziennie. Zwłaszcza w naszej cywilizacji, gdzie na co dzień jesteśmy dosłownie atakowani perfekcyjnymi ciałami o idealnych wymiarach. Sami tez staramy się dogonić ideał, a siłownia nie zawsze jest wystarczająca. Uporczywie utrzymujący się tłuszczyk na brzuchu czy nadmiary skóry w tej okolicy potrafią skutecznie zaburzyć wygląd sylwetki i zepsuć poczucie atrakcyjności. Takie zabiegi jak liposukcja, plastyka brzucha i ud, coolsculpting jeszcze długo będą jednymi z najpopularniejszych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Reklama

Medycyna estetyczna, czyli zabiegi mało inwazyjne

Medycyna estetyczna oferuje wiele mało inwazyjnych metod poprawiania urody. Wygładzenie zmarszczek czy likwidacja blizn może być dziś znacznie łatwiejsza i mniej bolesna niż jeszcze 20 lat temu. Jest to dziedzina, która bardzo dynamicznie się rozwija. W zasadzie co kilka miesięcy, na popularności zyskują nowe, naprawdę skuteczne zabiegi, które nie wymagają interwencji chirurgicznej. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej także mają swoje wady. Jedną z nich jest m.in. krótkotrwałość działania. Większości zwolenników poprawiania urody tą drogą, ten aspekt wcale nie przeszkadza. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, botoksu, wszelkiego rodzaju mezoterapie i lasery mogą przynieść doskonały skute odmładzający oraz poprawiający proporcje twarzy. W najbliższych latach, medycyna estetyczna wciąż będzie się dynamicznie rozwijała i nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał się zatrzymać.

Mniej znaczy więcej – powiększanie piersi, powiększanie ust

Powiększanie piersi to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej w ostatnich latach. Obecnie jednak, pacjentki coraz częściej stawiają na naturalny efekt. Wybierane implanty są mniejsze niż jeszcze kilka lat wcześniej, a powiększanie ust wygląda bardziej naturalnie i delikatnie. Wydaje się, że naturalne rezultaty zabiegów powiększania piersi i ust, utrzymają się w najbliższych latach. Bardzo nas to cieszy. W końcu chodzi o poprawienie naturalnych walorów, a nie wyeksponowanie ich do karykaturalnych rozmiarów.

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna w służbie męskiej urody

Nie jest żadna tajemnicą, że z chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej wciąż więcej korzystają kobiety niż mężczyźni. Te proporcje z roku na rok się zmieniają i coraz więcej panów decyduje się na poprawienie wyglądu oraz samopoczucia, korzystając właśnie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Panowie generalnie mają inne oczekiwania względem efektów, nie zmienia to faktu, że także chcą być bardziej atrakcyjni. Popularne zabiegi wśród mężczyzn to przede wszystkim redukcja ginekomastii, plastyka powiek oraz wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz botoksem. W ostatnich latach, na popularności wśród panów zyskują także zabiegi poprawiające kontur sylwetki, takie jak plastyka brzucha oraz liposukcja.

Powiązane wpisy