Trendy w makijażu wśród mieszkanek Azji. Co może szokować?

Azja nas wciąż zaskakuje. Ci, którzy mieli szczęście pojechać do bogatych krajów Azji takich jak Japonia lub Korea Południowa, często czują się jak w zupełnie innym świecie. Nowe technologie są tam obecne na każdym kroku, a zaskakują także ludzie: zachowaniem i wyglądem. Trendy w makijażu i w modzie różnią się od tych, które znane są nam ze stolic europejskich i Stanów Zjednoczonych. Oto kilka trendów, które szokują:

Kolor na policzkach

Powszechnie wiadomo, że odrobina rozświetlającego różu na policzkach dodaje twarzy świeżości i młodzieńczego wyglądu. Jaki efekt uzyskamy, używając rozświetlacza w kolorze czarnym lub szarym? Mroczny! I ot chyba chodzi. Ten trend, który pojawił się w Azji na pewno z początku szokował mieszkanki zachodu, jednak szybko okazał się dobrym pomysłem na eksperymenty. Trudno stwierdzić na jaką okazję można zastosować tego typu make-up, ale z pewnością przyciąga on uwagę.

Reklama

Proste brwi

Brwi w sposób naturalny układają się w bardziej lub mniej naturalny łuk. Ostatnimi czasy, azjatyckie panie postanowiły wprowadzić na tym polu nieco świeżości. Obecnie niezwykle modne są tam brwi… proste. Efekt uzyskuje się najczęściej poprzez usunięcie zewnętrznej części łuku lub zakryciu go i dorysowaniu prostej linii. Twarz nabiera dość smutnego wyrazu i z pewnością zwraca uwagę. Zdecydowałybyście się?

Cieniowane, pomniejszone usta

Podczas gdy Europejki i Amerykanki zrobią wiele dla pełnych i kuszących ust, w Korei Południowej panuje zupełnie inny trend. Kobiety malują wewnętrzną część ust szminką o nieco ciemniejszym odcieniu różu, uprzednio nakładając puder lub podkład na usta. Wargi wyglądają bardzo delikatnie i dziewczęco.

Krzywe zęby

Podobnie jak z rozmiarem ust, amerykanie i europejczycy, zrobią wiele aby posiadać rząd równych i białych zębów. Nie w Japonii. Już od kilku lat panuje tam moda na wystające siekacze lub „wiele warstw” czyli zęby nachodzące na siebie. Ci, którzy urodzili się z naturalnie prostymi zębami, odwiedzali stomatologów w celu sprawienia sobie specyficznej krzywizny.

Soczewki kontaktowe „Hello Kitty”

Ozdobne soczewki są używane na całym świecie. Jednak tylko te z wizerunkiem bajkowych „Hello Kitty” są niezwykle popularne w Azji. Soczewki dostępne są w różnych kolorach m.in. w fioletowym, zielonym, niebieskim lub brązowym. Podobają Wam się?

Efekt „okrągłych oczu”…

…lub „spojrzenia szczeniaczka”. Ten efekt byłoby dość trudno uzyskać na oczach innej rasy niż azjatycka, jednak wrażenie jest dość ciekawe. Dzięki makijażowi, a konkretnie zarysowanej eylinerem kresce na górnej powiece, uzyskujemy efekt okrągłych oczu. Spojrzenie powinno wyglądać ufnie, właśnie jak u małego pieska lub kota.

Makijaż w stylu „Kac Vegas”

Naturalnie każdy z nas, raczej ukrywa skutki zakrapianego wieczoru lub nocy. Kobiety w Azji postanowiły… stworzyć taki look. Rozmazana szminka i odbity pod okiem tusz do rzęs to najbardziej charakterystyczne motywy tego makijażu. Celem jest osiągnięcie efektu, który sugerowałby, że nie masz kontroli nad swoim życiem. Jest to trend, który w pewien sposób został przechwycony przez niektóre zachodnie kobiety. Co o nim sądzicie?

Biżuteria na… gałkę oczną

Z pewnością widzieliście japońskie anime, w których postaci mają duże oczy i jak płaczą, na dolnej powiece pokazuje się ogromna łza. Aby uzyskać podobny efekt, niektórzy Japończycy poddają się dość niebezpiecznemu zabiegowi, który polega na przyczepieniu elementu biżuterii pod zewnętrzną część oka!

Niektóre elementy współczesnej kultury azjatyckiej mogą szokować, jednak cześć z nich w mniejszym lub większym stopniu mają swoich fanów także w naszej kulturze.

Powiązane wpisy