Plastyka brzucha na lato – czy to dobry pomysł?

Wakacje to dla wielu osób czas odpoczynku i relaksu na plaży. Często kobiety czują się niekomfortowo, pokazując się z bikini ze względu na luźną skórę na brzuchu. Przyczyn takiego wyglądu może być wiele – niedawna ciąża czy spora utrata wagi – jednak dają jeden rezultat. Plastyka brzucha na lato może okazać się rozwiązaniem tego problemu. Przed zapisaniem się na zabieg warto  wiedzieć, jak on dokładnie wygląda i jak się odpowiednio do niego przygotować, aby cieszyć się efektami na długo. 

Plastyka brzucha na lato – piękne bikini

Plastyka brzucha na lato jest często wybierana w okresie wakacyjnych urlopów. Polega na redukcji nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolic fałdy brzusznej. Najczęściej decydują się na to kobiety, które niedawno przebyły ciążę lub mocno schudły. W efekcie po zabiegu można cieszyć się smuklejszą sylwetką i jędrną skórą.

Reklama

Pozytywnie wpływa to na wygląd, ale także samopoczucie. Zabieg plastyki brzucha na lato wiąże się z ingerencją także w układ mięśni, dlatego warto pamiętać o tym, że pierwsza aktywność fizyczna może być podejmowana około 4 lub 5 tygodni po zabiegu. Przez pierwsze 2-3 tygodnie powinny być to jedynie lekkie ćwiczenia cardio. Planując aktywne wakacje, dobrze jest o tym pamiętać i skonsultować indywidualnie termin abdominoplastyki z lekarzem. 

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu

Plastyka brzucha na lato to poważny zabieg, do którego warto przygotować się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Rekonwalescencja jest dość długim procesem, podczas którego trzeba się liczyć z odczuwaniem bólu i siniakami. Przed zabiegiem należy wykonać niezbędny pakiet zalecanych badań. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest przede wszystkim nadmiar luźnej skóry oraz przepuklina brzuszna. Aby efekt utrzymywał się na stałe, należy po operacji utrzymywać stabilną wagę. Jakiekolwiek wachania – przyrost lub spadek masy ciała – mogą wiązać się z gorszymy rezultatami. Warto pamiętać o tym, że operacja plastyki brzucha na lato nie jest sposobem na walkę z nadwagą. Do przeciwwskazań należą także problemy z ciśnieniem, układem krążenia czy krzepliwością krwi. Abdominoplastyka to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianej luźnej skóry na brzuchu. 

 

Powiązane wpisy