Jednym z wielu mitów dotyczącym chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest informacja, że tylko kobiety poddają się zabiegom i operacjom, których celem jest poprawa wyglądu. Mężczyźni także korzystają z wielu opcji i według wszelkich statystyk i prognoz, procentowy udział mężczyzn korzystających z chirurgii plastycznej z każdym rokiem wzrasta i wciąż będzie wzrastał. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poszukują innych zabiegów kiedy mają 20 lat i zupełnie innych, w kolejnych latach swojego życia. Chirurgia plastyczna dla mężczyzn. Czego poszukują panowie w różnym wieku?
Do 25 roku życia
Zarówno mężczyźni jak i kobiety w tym okresie wiekowym, nie potrzebują jeszcze zabiegów odmładzających. Zanim mężczyźni ukończą 25 rok życia, chętnie poddają się takim zabiegom jak korekcja odstających uszu oraz korekcja nosa. I jeden i drugi zabieg przynosi długotrwałe rezultaty, którymi mogą cieszyć się właściwie do końca życia. Wielu mężczyzn, właśnie w tym wieku decyduje się właśnie na poprawienie defektów urody, które przysparzają im kompleksów. Po ukończeniu 25 roku życia, męskie zainteresowanie tymi operacjami znacznie spada, jednak wciąż zdarzają się pacjenci, którzy chcą im się poddać.
Od 25 do 34
Wśród mężczyzn znacznie wzrasta zainteresowanie zabiegami cofającymi lub zatrzymującymi proces utraty włosów, czyli niektórymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej (mezoterapia) lub transplantacją włosów. Rodzaj zabiegu przywracający odpowiednią linię włosów dostosowywany jest do stopnia zaawansowania problemu pacjenta. W tym przedziale wiekowym jest także sporo mężczyzn, którzy decydują się na redukcję ginekomastii.
Od 35 do44
W tym wieku, zarówno kobiety i mężczyźni poszukują zabiegów, które pomogą im wymodelować sylwetkę. Najpopularniejsze zabiegi i operacje wśród mężczyzn pomiędzy 35 a 44 rokiem życia, to liposukcja oraz plastyka brzucha. W tym wieku dużo trudniej niż zaledwie dekadę wcześniej, utrzymać dobrą posturę, a zabiegi redukujące namiar skóry lub usuwający zbędny tłuszczyk z miejsc w których uporczywie się odkłada, pozwalają na zachowanie ładnej sylwetki.
Od 45 do 54
W tym przedziale wiekowym, wśród mężczyzn wzrasta zainteresowanie zabiegami odmładzającymi. Są to procedury z zakresu medycyny estetycznej, takie jak zastrzyki z botoksu lub kwasu hialuronowego. Mężczyźni poszukujących bardziej trwałych efektów, w tym wieku dość często decydują się na takie operacje jak korekcja powiek, która nadaje twarzy młodszego wyglądu i sprawia, że spojrzenie nabiera świeżości.
Od 55 do 64
Oprócz zabiegów i operacji poprawiających wygląd twarzy, w tym wieku wzrasta zainteresowanie stomatologią estetyczną. Mężczyźni pomiędzy 55 a 64 rokiem życia często poszukują sposobów na poprawę wyglądu uzębienia i decydują się na implanty, korony lub licówki. Nie ma w tym niczego dziwnego. W końcu biały uśmiech i rzad równych zębów, wizualnie odejmuje kilka lat każdemu człowiekowi.
Po 65 roku życia
Chirurgiczna interwencja po 65 roku życia, nie jest jeszcze szczególnie popularna w Polsce, jednak w takich krajach jak Stany Zjednoczone lub Brazylia – coraz popularniejsza. Mężczyźni w tym wieku, najczęściej zainteresowani są korekcją powiek, liftingiem czoła lub pełnym liftingiem twarzy. Dzięki zabiegom przeprowadzonym w tym wieku, mogą odmłodzić swój wygląd nawet o kilkanaście lat.
Nie ma niczego zaskakującego w tym, że każdy człowiek poszukuje właściwych zabiegów na różnych etapach swojego życia. Mężczyźni także chcą dobrze wyglądać, a coraz większa akceptacja społeczna sprawia, że z większą śmiałością odwiedzają gabinety medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej i nie widzą w poprawianiu urody niczego złego. Większość męskich pacjentów pragnie naturalnego efektu i nie chce, aby efekty operacji były znacząco zauważalne dla otoczenia.