Plastyka ramion

Operacja plastyki ramion

Plastyka ramion i plastyka ud to zabiegi chirurgiczne skierowane do osób, u których skóra na ramionach lub na udach zaczyna wiotczeć opadać, wiotczeć zaburzając stając się przyczyną dyskomfortu i tworząc problem estetyczny.

Jeśli również w Twoim organizmie procesy starzenia coraz bardziej dają o sobie znać lub w ostatnim czasie w ramach odchudzania zrzuciłeś / zrzuciłaś wiele zbędnych kilogramów, brachioplastyka lub lifting ud mogą okazać się bardzo pomocne. Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej pozwoli przywrócić twoim ramionom (lub udom) ich atrakcyjny wygląd, a tobie znów poczuć się dobrze w swoim ciele.

Plastyka ramion i ud

Wskazania

Plastyka ramion (lub ud) to zabieg skierowany do osób w różnym wieku, w zależności od przyczyny, która odpowiada za opadającą skórę. Dlatego też mogą z niego skorzystać osoby:

  • dojrzałe, u których w wyniku starzenia się organizmu skóra stała się wiotka, a tkanka tłuszczowa tworzy tak zwane „mięśnie tramwajarza”, co jest mało estetyczne pod względem wyglądu,
  • cierpiące na nadwagę i otyłość, które w krótkim czasie znacznie straciły na wadze, co pozostawiło po sobie nadmiar skóry w wybranych okolicach ciała, w tym – w obrębie ramion lub ud,
  • które nie chcą pogodzić się z nieestetycznym wyglądem swoich ramion albo ud i za pomocą zabiegu chcą uwolnić się od tego, co jest przyczyną ich kompleksów i pogorszenia samooceny.

Przeciwwskazania

Do nielicznych przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu plastyki ramion (ud), należą:

  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieleczona cukrzyca,
  • infekcje i stany zapalne operowanego miejsca,
  • nieustabilizowane ciśnienie krwi,
  • choroby układu krążenia.

Przygotowanie do zabiegu – plastyka ramion, lifting ud

 

Zanim poddasz się zabiegowi, konieczna będzie konsultacja medyczna. W trakcie spotkania chirurg oceni stan Twojego zdrowia i zleci wykonanie badań laboratoryjnych.

W przypadku przyjmowania leków przeciwkrzepliwych musisz je w porozumieniu z lekarzem internistą odstawić na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeśli palisz tytoń, powinieneś rzucić nałóg na okres czterech tygodni przed wyznaczonym terminem operacji plastyki ramion lub ud.

Plastyka ramion / lifting ud – zabieg

Zabieg plastyki ramion (albo lifting ud) przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około dwóch godzin.

W celu usunięcia nadmiaru skóry chirurg wykona cięcie na przyśrodkowej powierzchni ramion, dzięki czemu blizna będzie bardzo mało widoczna. Jeśli poza nadmiarem skóry, na ramionach zgromadził się też nadmiar tkanki tłuszczowej, lekarz wykona zabieg liposukcji.

Plastyka ud ma przebieg podobny do operacji ramion. Zabieg mieści się w analogicznych ramach czasowych. Cięcie wykonuje się w obrębie pachwin a czem także na wewnętrznej powierzchni ud. Często ta operacja jest wzbogacona o liposukcję.

Wszystkie zabiegi dotyczące ciała

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja – plastyka ramion

Po zabiegu należy szczególnie dbać o ranę pooperacyjną. Oczyszczaj ją i regularnie zmieniaj opatrunki. Wraz z tym, do czasu zagojenia stosuj też środki odkażające typu octanisept. Wszystko po to, by utrzymać ranę w suchych i czystych warunkach.

Ostateczne zdjęcie opatrunków następuje 7 – 10 dni po zabiegu, a szwy są całkowicie rozpuszczalne.

Noszenie ubrań z obcisłymi rękawami lub specjalnych getrów ułatwi redukcję obrzęku i poprawi kształt operowanych okolic.

Rekonwalescencja po zabiegu plastyki ramion (a także liftingu ud) trwa zwykle od czterech do ośmiu tygodni. W tym czasie unikaj wzmożonej aktywności fizycznej, która wymaga ruchów kończyn górnych lub obciążania mięśni ud.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Plastyka ramion’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’plastyka ramion’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035