Lipotransfer

Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem

Lipotransfer to zabieg, w którym wykorzystywany jest w pełni naturalny wypełniacz płytkich i głębokich zmarszczek. To metoda modelowania sylwetki, w której wykorzystywany jest Twój tłuszcz pobierany z wybranej części ciała i przeszczepiany w docelowe miejsce.

Autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej stosowany jest też do poprawiania owalu twarzy, podniesienia opadających policzków oraz rewitalizacji skóry dłoni i twarzy.

Niezwykłe efekty lipotransfer zawdzięcza komórkom macierzystym zawartym w koncentracie tłuszczowym, które odpowiedzialne są za regenerację skóry w miejscu wszczepienia.

Lipotransfer - przeszczep własnego tłuszczu

Wskazania

Lipotransfer wskazany jest między innymi u osób, które chcą zniwelować efekty starzenia się skóry, przybierające postać zmarszczek w różnych częściach twarzy. Wygładzona i napięta skóra skutecznie wpłynie na wygląd, dzięki czemu twarz sprawiać będzie wrażenie młodszej i wypoczętej.

Z zabiegu mogą bezpiecznie korzystać alergicy, gdyż nie istnieje tu ryzyko odrzucenia przeszczepianej tkanki. Wszystko dzięki temu, że wypełniacz pobierany jest z tego samego ciała, w którym jest ponownie umieszczany.

Przeciwwskazania

Choć zabieg jest małoinwazyjny, w niektórych przypadkach mogą pojawić się przeciwwskazania do jego wykonania. Do najczęstszych należą:

  • odbiegające od normy czynniki krzepnięcia krwi,
  • czynne infekcje skóry,
  • przyjmowanie leków, które powodują rozrzedzenie krwi.

Wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem – przebieg zabiegu

Na początku zabiegu chirurg pobiera odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar. Może to być Twój brzuch, uda lub biodra.

W dalszej części materiał do przeszczepu poddawany jest odwirowaniu w celu oczyszczenia, oddzielenia od obumarłych komórek i nadmiaru płynu. W ten sposób lekarz uzyskuje koncentrat zawierający maksimum młodych i pełnowartościowych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych.

Tak przygotowanym materiałem wypełnia on bruzdy i zmarszczki przy pomocy strzykawek i kaniul.

Wszystkie zabiegi dotyczące twarzy

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja po zabiegu

W większości przypadków, w tym samym dniu po zabiegu możesz wrócić do domu i codziennej aktywności.

Zalecenia szczegółowe zależą od indywidualnego przypadku i zostaną Ci przekazane, zanim opuścisz gabinet zabiegowy. Pamiętaj, by stosować się do nich, a w razie wątpliwości poprosić lekarza o wyjaśnienie problematycznych kwestii.

Możesz się spodziewać konieczności stosowania przepisanych maści oraz zakazu opalania się i korzystania z solarium przez wyznaczony czas.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, lipotransfer możesz powtórzyć po około 4-5 miesiącach. Na ostateczny rezultat zabiegu trzeba będzie poczekać około 3 miesięcy, choć pierwsze efekty zauważysz już w gabinecie lekarskim.

Jeśli wciąż wahasz się, czy warto skorzystać z tego zabiegu, powinieneś wiedzieć, że jest on bardzo bezpieczny, pozwala uzyskać trwałe efekty, a także często jest znacznie tańszy dzięki naturalnemu wypełniaczowi pochodzącemu z Twojego ciała.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Lipotransfer’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’lipotransfer’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035

Drodzy pacjenci
Do 05.08 przebywamy na urlopie. Ale spokojnie.... trzymamy rękę na pulsie 😉
Wszelkie informacje o zabiegach znajdziecie Państwo na naszej stronie: czopkiewicz.pl
Rejestracja konsultacji i wizyt kontrolnych:
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów, kontakt:
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Drodzy pacjenci
Rejestracja konsultacji i wizyt
W przypadkach nagłych, dotyczących naszych dotychczasowych Pacjentów:
Do 05.08 przebywamy na urlopie.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość ❤