Korekcja powiek

Korekta powiek dolnych i górnych

Korekta powiek nazywana również blefaroplastyką to zabieg chirurgiczny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, chirurg może to zrobić w trakcie jednego zabiegu lub też oddzielnie. Nie zawsze bowiem, zmiany wymagające ingerencji chirurgicznej pojawiają się tak na powiekach górnych jak i dolnych.

Korekcja Powiek górnych i dolnych

Wskazania

W ciągu całego życia, siła grawitacji pociąga Twoją skórę w dół. Dotyczy to również skóry wokół oczu, która jest szczególnie delikatna i cienka. Tym samym bardzo łatwo ulega rozciągnięciu i opadaniu, przez co pozbawia Cię młodego wyglądu.

Korekta powiek może zaradzić wielu problemom estetycznym, do których należą między innymi:

  • nawisy na powiekach górnych wywołane przez nadmiar skóry wiotkiej, które w niektórych przypadkach mogą nawet ograniczać twoje pole widzenia,
  • worki pod oczami, czyli przepukliny oczodołowe,
  • przepukliny oczodołowe powiek górnych,
  • dolina łez,
  • wiotkość powiek i zmarszczki skóry w ich obrębie.

Przeciwwskazania

Są nieliczne, ale powinieneś o nich wiedzieć, jeśli myślisz o poddaniu się zabiegowi. Przeciwwskazaniem do korekcji powiek jest:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze krwi,
  • przyjmowanie określonych leków, w tym zmniejszających krzepliwość krwi,
  • infekcja wirusowa lub bakteryjna.

Przygotowanie do zabiegu

W trakcie konsultacji lekarz chirurg zapyta Cię o przebyte choroby, oceni stan skóry wokół oczu oraz sprawdzi, czy zabieg będzie dotyczyć tylko powiek górnych, czy także dolnych. Omówione też zostaną twoje oczekiwania i skonfrontowane z możliwościami postępowania chirurgicznego.

Lekarz może zlecić też wykonanie niezbędnych badań oraz konsultacje u innych specjalistów, by wykluczyć ryzyko powikłań pooperacyjnych.

Poza tym, w okresie przed i po operacji powinieneś zrezygnować z zażywania leków rozrzedzających krew.

Może też zajść potrzeba zażywania doustnych preparatów z witaminą C i rutyną w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Przebieg operacji korekcji powiek

Blefaroplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych, rzadziej w znieczuleniu ogólnym jako element procedury złożonej.

W trakcie zabiegu chirurg plastyczny wykonuje nacięcie w załamaniu powieki górnej i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry. W przypadku powieki dolnej, nacięcia wykonywane są pod linią rzęs.

Warto podkreślić, w trakcie wykonywania zabiegu, nie będziesz odczuwać bólu.

Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, co wymagałoby obserwacji lekarskiej w klinice, tego samego dnia po zabiegu zostaniesz wypisany do domu.

Wszystkie zabiegi dotyczące twarzy

Przed / Po

Skontaktuj się z nami

Rekonwalescencja po zabiegu

Udając się na zabieg, poproś by towarzyszył Ci ktoś, kto pomoże ci później wrócić do domu. Bezpośrednio po korekcji powiek możesz odczuwać dyskomfort i odrętwienie powiek. Jeśli pojawi się ból, pomocne mogą okazać się doustne środki przeciwbólowe. Gdy chodzi o Twoją codzienną aktywność, zachowaj ostrożność w poruszaniu się i zrezygnuj na jakiś czas z prowadzenia samochodu. Możesz natomiast oglądać telewizję i czytać książki.

Jeśli lekarz nie zdecyduje inaczej, zwykle po pięciu dniach należy zgłosić się na zdjęcie szwów.

Powrót do normalnego życia możliwy jest już po około 7-10 dniach od zabiegu. W zależności od indywidualnych cech organizmu, zaróżowienie blizn może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Po tym czasie, blizny spowodowane nacięciami stają się praktycznie niewidoczne.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Powieki’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’oczy’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035