Noworoczne postanowienia na zdrowie!

Koniec roku to najczęściej czas radosny, wypełniony spotkaniami z rodziną i pysznym jedzeniem. Nowy Rok najczęściej witamy w sposób uroczysty, spędzając wieczór i noc na zabawie w gronie znajomych lub rodziny, życząc i obiecując sobie, że kolejny rok z pewnością będzie lepszy niż poprzedni, a my w końcu zrealizujemy wszystkie zamierzone cele. Postanowienia noworoczne są nieodłączną częścią zbliżającego się Nowego Roku. A jakie zamiary możemy mieć względem swojego zdrowia?

Postanowienia względem swojego zdrowia to nierzadko część naszych noworocznych celów. Oprócz tego, że w nowym Roku chcemy realizować swoje cele osobiste i zawodowe, to chcemy także zadbać o zdrowie i … sylwetkę.

Reklama

Zmiana nawyków żywieniowych

W codziennym biegu, często trudno nam odpowiednio się odżywiać. Nierzadko jemy w pośpiechu, nie do końca zważając na to, co wkładamy do ust. Przez nieregularne jedzenie produktów o wątpliwej jakości, nie dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych, jednocześnie dając mu zbyt wiele pustych kalorii. Nasze nawyki żywieniowe mogą odbić się na naszym samopoczuciu, a w dłuższej perspektywie z pewnością odbije się na zdrowiu i sylwetce. Naszym postanowieniem noworocznym dość często jest zmiana codziennych nawyków żywieniowych, które pozwolą nam na poprawę samopoczucia i powrót do lepszej sylwetki. Jest to jeden z tych celów noworocznych, do którego warto podejść z powagą i przygotowaniem. Zmiany i korzyści zauważysz bardzo szybko, a satysfakcja ze realizacji postanowienia będzie ogromna.

Rzucenie palenia

Każdy palacz z pewnością przynajmniej raz w życiu próbował rzucić papierosy wraz z rozpoczynającym się Nowym Rokiem. Niestety, rzadko z powodzeniem. Do rzucenia palenia trzeba podejść sposobem właściwym dla siebie. Wielkie daty rzadko temu sprzyjają, bo wymagają zwykle bardzo szybkiej zmiany. Pomyśl co mogłoby zadziałać na Ciebie? Może nie warto aż tak bardzo przywiązywać się do tego 1 stycznia i zaprzestać palenie już 29 grudnia albo 5 stycznia. Podejdź do zadania poważnie. Najtrudniejsze są początki, jednak jeśli wykażesz silną wolę, pozbędziesz się szkodliwego nałogu i będziesz dumny z realizacji postanowienia.

Aktywność fizyczna

Po Nowym Roku siłownie oraz sale fitness są pełne kobiet i mężczyzn, którzy rozpoczynają realizację swoich postanowień. Nie pozwól, aby Twoje osobiste postanowienie zakończyło się wraz z końcem stycznia. Aktywność fizyczna pozwoli Ci na zbudowanie odpowiedniej sylwetki, ale to tylko efekt uboczny. W momentach, kiedy będziesz się poddawać myśl o celach i korzyściach: lepszym samopoczuciu, dobrym zdrowiu w dłuższej perspektywie i wymarzonej sylwetce. Jest to postanowienie, które będzie wymagało od Ciebie organizacji i samozaparcia, jednak warte jest każdej kropli potu.

Badania kontrolne

wiele z nas zupełnie bezpodstawnie obawia się wykonywania rutynowych badań. Podstawowe badania laboratoryjne takie jak badania krwi lub moczu, pozwalają nam na kontrolę czy w organizmie nie dzieje się nić niepokojącego. Ponadto, trzeba pamiętać także o niektórych badaniach specjalistycznych takich jak badanie prostaty u mężczyzn czy cytologia i rutynowe badanie ginekologiczne u kobiet. Nie zaniedbuj tych kwestii. Jeśli zdarzyło ci się w ostatnim roku lub latach zapominać o badaniach, niech Twoim noworocznym postanowieniem będzie poddanie się wszystkim niezbędnym badaniom. Dzięki temu zyskasz spokój, a w razie niepokojących wyników, będziesz mógł szybko poddać się leczeniu.

Noworoczne postanowienia mogą przynieść w Twoim życiu pozytywne zmiany. Warto podejść do nich poważnie i za rok móc powiedzieć, że dzięki sile woli, zrealizowałeś chociaż część z nich. Powodzenia!

Powiązane wpisy