Plastyka piersi: powody psychologiczne

Obecnie plastyka piersi to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w zakresie medycyny estetycznej. Badania mówią, że ponad 92% kobiet czuje się pewniej po powiększeniu piersi. Wiele kobiet zgłosiło, że odczuwają dużą presję ze strony społeczeństwa, dopóki nie zdecydują się na zabieg. Wiele kobiet twierdziło nawet, że przygotowując się do operacji, zaczęły prowadzić zdrowszy styl życia, przyjmować codzienne witaminy i nie palić tytoniu.

Istnieją różne powody, dla których kobiety poddają się plastyce piersi. Ma to również związek z czynnikami psychologicznymi odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy. Chodzi o odzyskanie utraconej pewności siebie poprzez poprawę określonego obszaru ciała. Kobiety po zabiegu czują się lepiej, a także uzyskują znaczną poprawę swojego życia intymnego.

Reklama

Plastyka piersi: aspekty psychologiczne

Oto prawdziwe powody, dla których powiększanie piersi zapewnia ulgę psychiczną i poczucie własnej wartości:

Nieśmiałość

Jeśli jesteś nieśmiała i cierpisz z powodu mniejszego wzrostu piersi, to plastyka piersi jest właśnie dla Ciebie. Operacja pozwoli Ci na uzyskanie bardziej kobiecego wyglądu. Może to sprawić, że będziesz bardziej towarzyska i aktywna. Pamiętaj, że gdy będziesz bardziej pewna siebie, to wzrośnie również Twoje zainteresowanie takimi aktywnościami jak sport czy zdrowe odżywianie.

Niesatysfakcjonujące życie seksualne

W gabinetach medycyny estetycznej pojawia się wiele kobiet niezadowolonych z życia seksualnego, ponieważ ich partnerzy nie są zadowoleni z rozmiaru piersi. Wiele z nich chce dzięki plastyce piersi sprawić przyjemność swojemu partnerowi. Po zabiegu kobiety częściej mają ochotę na seks, a także częściej do niego dochodzi.

Niska samoocena w życiu zawodowym

Twoje życie zawodowe jest bardzo ważne, ale jeśli się wstydzisz, jest to kwestia niepokojąca. Jeśli rozmiar biustu uniemożliwia interakcję z innymi osobami w Twojej strefie zawodowej, skorzystaj z powiększenia piersi, aby uzyskać odpowiedni rozmiar. Gdy będziesz zadowolona z siebie i poczujesz się pewnie, odbije się to na rozwoju Twojej osobowości, a także na efektach w pracy.

Plastyka piersi: podsumowanie

Powiększanie piersi stało się tak popularne ze względu na wyłaniający się model kobiecego piękna. Pamiętaj, że poddanie się zabiegowi zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego ważne jest, aby decyzja o zabiegu była podjęta świadomie i indywidualnie.

Powiązane wpisy