Rozmiar to nie wszystko, czyli o czym pomyśleć planując operację powiększenia piersi

Z powodów oczywistych, najczęstszym powodem poddania się operacji powiększenia piersi jest niezadowolenie z rozmiaru. Rzecz nie tylko w tym jak piersi prezentują się pod ubraniem, ale jak ubranie leży na całej sylwetce w związku z ich rozmiarem. Mówi się, że wszystkie piersi są piękne. My się z tym całkowicie zgadzamy, jednak problem pojawia się wówczas, gdy najbardziej niezadowoloną osobą z ich rozmiaru i wyglądu jest sama właścicielka. Planując poddanie się operacji powiększenia piersi, najczęściej myślimy o rozmiarze. Jest on ważny, jednak istnieje jeszcze kilka czynników o których powinnyśmy pomyśleć i omówić z lekarzem, zanim trafimy na stół operacyjny.

Kwalifikacja do zabiegu

Zanim pojawisz się na konsultacji, powinnaś zdawać sobie sprawę z tego, że chirurg plastyk może Cię do operacji nie zakwalifikować. Idealna kandydatką do operacji powiększenia piersi jest kobieta cechująca się względnie dobrym zdrowiem ogólnym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Wykluczone jest przeprowadzanie operacji u osób z chorobami przewlekłymi, u których wyniki badań nie prezentują się dobrze. Kobieta powinna mieć realne oczekiwania względem operacji i cechować się dobry zdrowiem psychicznym (choć choroby psychiczne nie są przeciwwskazaniem do operacji, to potrzebne jest zaświadczenie od lekarza psychiatry). Pacjentka musi mieć świadomość, że jej zdrowie może nie pozwolić na przeprowadzenie operacji lub znacznie ją opóźnić. Zanim zaczniesz dyskutować o rozmiarach, rodzajach implantów i snuć wyobrażenia o swoim wyglądzie w przyszłości, dowiedz się czy możesz w ogóle poddać się operacji.

Reklama

Kształt i ostateczny wygląd

Rozmiar jest ważny tak samo jak ostateczny wygląd piersi. Nawet decydując się na duży rozmiar, chcesz przecież, żeby piersi były estetyczne, pasowały na sylwetki i ogólnej linii ciała oraz charakteryzowały się ładnym kształtem. Nawet jeśli masz wybrany rozmiar, porozmawiaj o różnych opcjach z chirurgiem i miej otwartą głowę na sugestie chirurga. Pamiętaj o tym, że chirurg ma doświadczenie i wie jakiego efektu się spodziewać przy zastosowaniu wybranego rozmiaru implantów. W wybieraniu implantów nie chodzi o liczby: ostateczny rozmiar stanika czy mililitry. Rzecz w tym, aby po operacji piersi wyglądały najlepiej jak tylko to możliwe.

planując operację powiększenia piersi

Technika chirurgiczna

Najlepszy efekt po operacji powiększania piersi uzyskuje się wówczas, gdy chirurg traktuje każda pacjentkę indywidualnie i pod kształt jej ciała dopasowuje rozmiar oraz technikę chirurgiczną, która pozwala na uzyskanie jak najlepszego efektu estetycznego. Ważny jest nie tylko rozmiar, ale także rodzaj i miejsce przeprowadzonych nacięć, po których przecież zawsze pozostają blizny. Nacięcia w określonych miejscach pozwalają na konkretne włożenie implantu, a to z kolei decyduje ostatecznym kształcie. Podczas konsultacji chirurg prawdopodobnie przedstawi Ci różne opcje, wytłumaczy swoją wizję i uargumentuje dlaczego uważa, że w Twoim przypadku będzie to najlepszy wybór.

Operacje powiększenia piersi to wciąż jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, wykonywany w bardzo wielu miejscach na świecie. Powodem operacji bywa nie tylko rozmiar, ale często także kształt piersi, np. problem z opadaniem. Wówczas łączy się techniki pozwalające na podniesienie piersi z zastosowaniem implantów. Planując operację należy pamiętać o tym, że wiele czynników składa się na bezpieczeństwo podczas i po operacji oraz na efekt ostateczny. Przed konsultacją warto mieć pewną wizję i wiedzę, jednak jeśli mamy zaufanie do chirurga, warto przede wszystkim kierować się jego sugestiami. W końcu i lekarzowi i pacjentce, zależy na jak najlepszym rezultacie.

Powiązane wpisy