Wąska talia. Bezpieczne i niebezpieczne sposoby na jej uzyskanie.

Wiele lat minęło, odkąd kobiety wyzwoliły się z gorsetów, które przecież stanowiły kiedyś elementarną część garderoby. Niezależnie od przemian społecznych i kulturowych, figura klepsydry nadal pożądana jest przez wiele kobiet z różnych kręgów cywilizacyjnych. Wąska talia w stosunku do bioder wygląda bardzo kobieco. Niektóre z nas, potrafią wiele zrobić, aby taką talię osy uzyskać.

Talie naszych prababek były znacznie węższe niż talie współczesnych kobiet. Wynikało to głównie z noszenia gorsetów od bardzo wczesnej młodości. Doprowadzało to do poważnych deformacji kręgosłupa i w późniejszych latach życia, uniemożliwiało poruszanie się bez owego gorsetu. Noszenie gorsetów mogło doprowadzać także do chorób narządów wewnętrznych poprzez uciskanie żeber na nie. Wąska talia wizualnie jest bardzo atrakcyjna. Kobiety znajdują różne sposoby aby ją podkreślić. Niektóre z nich są całkowicie bezpieczne, inne mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Reklama

Uzyskanie wąskiej talii dzięki właściwej stylizacji

Wszystko co widzimy i co według naszej percepcji „pasuje do siebie” jest kwestią proporcji. Dotyczy to zarówno symetrii twarzy jak i proporcji sylwetki. Zbyt duży nos potrafi zepsuć najpiękniejszą twarz, tak samo jak zbyt krótkie nogi u osoby wysokiej, zaburzą wygląd idealnej z pozoru fugury. Ubrania są po to, aby ochronić nas przed zimnem i przed słońcem. To podstawowa funkcja ubrań. Istnieją one jednak także po to, aby dzięki nim dodać sobie urody poprzez kolor oraz formę. Dobrze dobrane ubrania w doskonały sposób zatuszują wiele mankamentów figury. Dzięki nim możemy się wyszczuplić, wydłużyć nogi, ukryć zbyt wystający brzuch czy dodać sobie objętości w biuście. Dzięki właściwie dobranej stylizacji możemy „stworzyć” sobie wymarzoną talię, choć oczywiście nigdy nie będzie ona tak wąska jak przy zastosowaniu gorsetu. W dzisiejszym świecie nie chodzi jednak o to, aby doprowadzać swoje ciało do ekstremalnego wyglądu. Przecież nawet w poddawaniu się operacji plastycznej chodzi o to, aby efekt był jak najbardziej naturalny.

Zastosowanie gorsetu

Gorset może być bezpiecznym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie ściskamy talii zbyt mocno i nie chodzimy w nim zbyt długo. Okazyjne założenie gorsetu może odjąć wiele centymetrów w talii i nadać naszej sylwetce wyjątkowy wygląd. Z pewnością gorset nie powinien stać się codziennym elementem naszej garderoby, ponieważ uciska na narządy wewnętrzne i w dłuższej perspektywie może negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie.

Sposób ekstremalny – operacja wycięcia żeber

Tego rodzaju operacji w Polsce praktycznie nie przeprowadza się ze względów estetycznych. Żebra to naturalna ochrona dla narządów wewnętrznych. Usunięcie ich prędzej czy później może doprowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Najczęściej usuwane są tzw. wolne żebra, czyli dwa ostatnie, które nie mają połączenia z mostkiem. Operacja wymaga dość długiej rekonwalescencji i jest bolesna. Pacjentka musi zmagać się z bólem, problemami z poruszaniem się i oddychaniem. Operacje wycięcia żeber powinny być podyktowane względami medycznymi. Operacja wycięcia żeber ze względów estetycznych, niesie za sobą spore ryzyko i jeśli chcemy je podjąć, naprawdę należy zastanowić się czy chcemy narażać zdrowie na rzecz lepszego wyglądu.

Powiązane wpisy