Na co zwracać uwagę oglądając zdjęcia „przed i po” operacji?

Jeśli przymierzasz się do odwiedzania gabinetu chirurga plastyka, najprawdopodobniej jeszcze przed wizytą poszukujesz w internecie zdjęć dokumentujących stan przed operacją oraz po niej. Dzięki fotografiom, możesz mniej więcej wyobrazić sobie, jak może wyglądać operowana część ciała lub twarzy już po zabiegu oraz wybranym okresie rekonwalescencji. Oglądając  zdjęcia „przed i po” operacji, zarówno w internecie jak i w gabinecie chirurga, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Szukaj zdjęć, które przedstawiają osoby podobne do Ciebie

Przeglądając zdjęcia jeszcze w domowych warunkach, spróbuj znaleźć takie, na których pacjenci mają podobne cechy do Twoich: podobną budowę ciała (np. w przypadku zabiegu liposukcji), podobny kształt twarzy lub powieki opadające w porównywalny sposób. Dzięki temu, będziesz mieć dość realny punkt odniesienia oraz choć początkową wizję tego, w jaki sposób będziesz wyglądać już po zabiegu i czy taka zmiana będzie Cię satysfakcjonowała. Jeśli będziesz oglądać zdjęcia już w gabinecie chirurga plastyka, sugeruj się tym samym.

Reklama

Zwróć uwagę na wygląd blizn oraz naturalność efektów

Oglądając zdjęcia zwróć uwagę nie tylko na ogólną zmianę, ale także kształt oraz widoczność blizn oraz naturalność efektu. Czasem ma zdjęciach blizny mogą być jeszcze zaczerwienione, ponieważ nie zdążyły się jeszcze całkowicie zagoić, jednak już możesz ocenić czy są w miejscu, które łatwo będzie ukryć. Zwróć uwagę na to czy ostateczny efekt wygląda naturalnie. Czy twarz, poddana liftingowi wygląda na młodszą, ale nie „naciągniętą”? Czy brzuch po plastyce pasuje do reszty ciała i czy ogólny efekt operacji jest zadowalający i realnie poprawiający wygląd pacjenta?

Aktualność zdjęć

Każdy chirurg plastyk, mogący pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, ma swoje archiwum zdjęć, które upublicznia na swojej stronie lub pokazuje pacjentkom i pacjentom. Jeśli specjalista pokazuje wyłącznie te zrobione kilka lat temu, poproś go o nowsze. Chirurgia plastyczna szybko się zmienia. Dzięki nowym technikom wyniki także mogą być lepsze. Warto sprawdzić to na nowszych zdjęciach pacjentów, którzy poddali się operacji w ciągu ostatniego roku lub dwóch.

Wiarygodność zdjęć

Zdjęcia „przed i po” powinny być dobrej jakości, jednak nie mogą mieć znaków przeróbki graficznej. Edytowane zdjęcie może zaburzyć wygląd ostatecznych efektów. Lepiej jeśli wygląd blizn jest bardziej widoczny, bo dzięki temu możesz dowiedzieć się jak mniej więcej mogą wyglądać po upływie określonego czasu. Wyretuszowane zdjęcia mogą także świadczyć o ukrytych wadach po zabiegu, dlatego prezentowane fotografie powinny być jak najbardziej „czyste”. To tylko prezentacja efektu, a nie sesja dla Vogue.

Efekty pasujące do osoby na zdjęciu

Przeglądając zdjęcia, zwróć uwagę na to czy wyniki operacji różnią się między sobą. To nie jest najlepszy znak, jeśli wszystkie piersi lub nosy po operacji wyglądają podobnie. Spersonalizowanie efektów do indywidualnych cech pacjenta świadczy nie tylko o umiejętnościach, ale także kierowaniu się indywidualnym dobrem pacjenta.

Zdjęcia „przed i po” to dobry punkt odniesienia przed podjęciem ostatecznej decyzji o operacji. Warto się im przyjrzeć i spróbować realnie ocenić efekty. Możesz w ten sposób także skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością. Zobaczyć, czy wyniki operacji na tyle poprawią Twój wygląd, że zechcesz poddać się całej procedurze. Nie bój się oglądać blizn, ponieważ są one częścią całego procesu i nie ma sposobu aby całkowicie ich uniknąć poddając się interwencji chirurgicznej. Zdjęcia pozwalają także na „oswojenie” się z tematem i mentalne przygotowanie do planowanej operacji.

Powiązane wpisy