Po operacji powiększenia piersi – co nie powinno Cię niepokoić?

Operacje powiększania piersi cieszą się niezmienną popularnością już od wielu lat. Poddanie się zabiegowi przestaje już wzbudzać kontrowersje, bo efekty są coraz bardziej naturalne i subtelne. Powiększenie piersi wiąże się z koniecznością poddania się inwazyjnemu, chirurgicznemu zabiegowi po którym pacjentka potrzebuje czasu na odpoczynek i rekonwalescencję. Podczas konsultacji z pewnością otrzymasz od chirurga informacje oraz wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu. Co jest normalne po zabiegu powiększenia piersi i nie powinno wzbudzać Twojego niepokoju?

Osłabienie

Pamiętaj, że poddałaś się poważnej operacji wykonanej w znieczuleniu ogólnym. Oznacza to, że przez kilka dni po zabiegu nie będziesz tryskać energią i gotowością do działania. I całe szczęście, ponieważ jest to czas w którym Twój organizm musi się zregenerować. Przez pierwsze dni po zabiegu możesz odczuwać umiarkowany ból oraz ogólne osłabienie. Staraj się jak najwięcej wypoczywać i spać. To najlepsze co możesz dla siebie zrobić w tych dniach. Pamiętaj o tym, że w tym czasie powinnaś zachować szczególna ostrożność, unikać podnoszenia cięższych rzeczy, energicznych ruchów czy przemęczania się. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej a szybko będziesz mogła cieszyć się efektami operacji.

Reklama

Siniaki i obrzęki

Każdy z nas inaczej reaguje na poddanie się operacji. Tzw. dochodzenie do siebie u każdego człowieka przebiega w nieco innym tempie. Podobnie jest z obrzękami i siniakami. U jednej pacjentki mogą być one nieznaczne, u innej dużo bardziej rozległe i widoczne. W żadnym wypadku nie ma powodu do niepokoju. To normalna reakcja organizmu, która minie. Oczywiście, obserwuj swoje ciało i sprawdzaj czy nie dzieje się nic niepokojącego, jednak obrzęki i siniaki to naturalna konsekwencja poddania się zabiegowi. Jeśli jednak blizny po cięciach lub siniaki wyglądają według Ciebie niepokojąco – zgłoś ten fakt chirurgowi, który podjął się przeprowadzenia operacji.

Nie do końca zadowalający wygląd piersi

Kilka dni oraz tygodni po operacji, to jeszcze zbyt krótki czas, aby móc ocenić ostateczny efekt przeprowadzonej operacji. Nie przejmuj się tym, że piersi nie do końca wyglądają tak jak tego oczekiwałaś. Proces „formowania” piersi po operacji trwa kilka miesięcy, czasem nawet rok i dopiero po tym czasie, możesz realnie ocenić wygląd swoich piersi. Pamiętaj o tym, że Ty także masz wpływ na to, jaki będzie ostateczny rezultat. Stosuj się do wskazań chirurga, a z dużym prawdopodobieństwem będziesz zadowolona z efektów.

Twoim największym sprzymierzeńcem zarówno przed jak i po operacji powiększenia piersi jest… wiedza. Nie bój się pytać chirurga plastyka podczas konsultacji o wszystkie aspekty, które Cię niepokoją. Właściwe przygotowania, wiedza o tym, czego możesz się spodziewać to na najlepszy lek na stres i lęk przed nieznanym. Pamiętaj o tym, że jeśli cokolwiek Cię zaniepokoi po operacji, zawsze możesz skontaktować się z gabinetem, kliniką lub bezpośrednio z lekarzem. Być może konieczna będzie wizyta, która zweryfikuje czy rzeczywiście są powody do niepokoju. Operacja powiększania piersi to poważny zabieg, który wiąże się z ryzykiem powstania niepożądanych powikłań, dlatego Twoja obserwacja własnego ciała ma tutaj ogromne znaczenie. Bądź czujna, jednak nie popadaj w niepotrzebną panikę. Obrzęki, zasinienia, osłabienie po operacji t normalna konsekwencja poddania się jej.

Powiązane wpisy