Zabiegi chirurgii plastycznej dla mężczyzn, którym najlepiej poddać jeszcze zimą

Mężczyźni także poddają się operacjom plastycznym i zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Nie jest to większość pacjentów. Nie jest to nawet połowa, ale z każdym rokiem coraz więcej mężczyzn decyduje się na poprawienie wyglądu w gabinecie chirurga plastyka lub lekarza medycyny estetycznej. O motywacjach i powodach już kiedyś pisaliśmy. Żyjemy coraz dłużej, czujemy się młodo, chcemy także młodziej lub lepiej wyglądać. Ta potrzeba dotyczy także panów. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, najczęściej wymagają przygotowania. Łączą się z poddaniem poważnej operacji i w związku z tym powinien być zaplanowany w optymalnym czasie zarówno pod kątem trybu życia pacjenta, jak i jego organizmu. Niektórym zabiegom, lepiej poddawać się jesienią i zimą. Dotyczy to także panów. Jakiego rodzaju to zabiegi i dlaczego chłodne miesiące roku będą lepszym momentem na poddanie się operacji aniżeli jego ciepła część?

Liposukcja brzucha

Nadmiary tkanki tłuszczowej odkładające się w wybranym obszarze ciała dotyczą wielu z nas. I ile przed trzydziestką łatwo na tym zapanować z pomocą diety i umiarkowanej aktywności fizycznej, o tyle później coraz trudniej pozbyć nam się tkanki tłuszczowej z kłopotliwych obszarów. U kobiet problematyczne części do najczęściej brzuch, biodra i uda. U mężczyzn najczęściej jest to brzuch. Panowie, którzy pragną nieco wysmuklić swoja sylwetkę i poprawić jej proporcje coraz chętniej poddają się zabiegowi liposukcji. Operacja wymaga przygotowania i zaplanowania czasu. Po operacji konieczny jest odpoczynek i czas wolny od pracy. Rekonwalescencja będzie bardziej znośna wówczas, gdy na zewnątrz nie będzie upału. Przez pierwsze miesiące po operacji należy także unikać eksponowania blizn na słońce. Jeśli zaplanujesz operację zimą, to do lata będziesz mógł już korzystać z uroków lata, słońca, kąpieli morskich oraz słonecznych.

Reklama

Korekcja powiek

To jeden z popularniejszych zabiegów wśród męskiej części pacjentów chirurgów plastyków. Ta drobna poprawa może znacznie odmłodzić wygląd nie tylko skóry wokół oczu, ale także całej twarzy. Po operacji spojrzenie jest młodzieńcze i wyraźniejsze. Mężczyźni, podobnie jak kobiety pozbywają się zmęczonego wyglądu. W niektórych przypadkach, operacja wykonywana jest z przyczyn medycznych, ponieważ opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia. Jest to operacja, na którą z wielu powodów warto poddać się jeszcze zimą. Po zabiegu , przez kilka dni będą występować siniaki i obrzęki. Rany po nacięciach potrzebują czasu na zagojenie się. Będzie Ci zwyczajnie łatwiej przeżyć ten czas zimą, kiedy dni są znacznie krótsze, a pokusa aby wychodzić na zewnątrz – mniejsza.

Korekcja ginekomastii

Jest to to rodzaj zabiegu, który wykonywany jest wyłącznie u mężczyzn. Polega na usunięciu tkanki gruczołowej i tłuszczowej w miejscu gdzie pojawia się problem przerośniętych, „męskich” piersi. Operacja często wiąże się z zarówno z liposukcją, jak i chirurgicznym usunięciem tkanki gruczołowej. Wiąże się zatem z dwoma rodzajami blizn i kilkunastodniowym okresem rekonwalescencji. Zimą z pewnością łatwiej będzie ukryć opatrunki, a rany szybciej się zagoją, jeśli organizm będzie miał optymalną temperaturę. Doskonałą perspektywą jest także fakt, że do lata będziesz mógł cieszyć się lepszą sylwetkę, a bardziej płaska i męska klatka piersiowa, pozwoli na założenie cienkiej koszulki bez uczucia skrępowania.

Mężczyznom, którzy poddają się operacjom plastycznym zależy przede wszystkim na naturalnym, nierzucającym się w oczy efekcie oraz szybki powrocie do codziennych zajęć. Łatwiej to osiągnąć, wiedząc, w jakim czasie najlepiej zaplanować operację, aby jak najszybciej cieszyć się efektami.

Powiązane wpisy