Indywidualne podejście do odmładzania twarzy

„Przydałby się botoks”, „zmarszczki można byłoby wypełnić”. „potrzebny mi lifting” – każda kobieta, która widzi u siebie pierwsze oznaki starzenia, prawdopodobnie wypowiedziała podobne zdanie przynajmniej raz. Właściwe podejście do walki ze zmarszczkami i wiotką skórą obejmuje szereg czynników i zabiegów. „Lifting” czy „botoks” staje się tylko hasłem klucz, wyrażającym w prosty sposób potrzebę odmłodzenia się. Sprawa jest jednak dużo bardziej skomplikowana. Do kwestii odmłodzenia każdy specjalista powinien podejść indywidualnie, uwzględniając szereg czynników. Tylko wówczas możemy liczyć na naturalny efekt odmłodzenia.

Twarz jak obraz

Pacjentom mogą przeszkadzać różne szczegóły dotyczące wyglądu. Może być to duży nos, podkrążone oczy, luźna skóra na policzkach lub zmarszczki na czole. Doświadczony specjalista, zawsze patrzy na twarz jako na całość. Aby efekt był zadowalający, chirurg lub lekarz medycyny estetyczniej muszą widzieć nie tylko szczegół, ale przede wszystkim ogół. Twarz to nie tylko obwisłe policzki lub zmarszczki na czole, ale także oczy, które przecież znajdują się tuż obok czy ogólnie rzecz ujmując „charakter twarzy”, który chcemy przecież zachować. Po zabiegu chirurgicznym lub zastosowaniu zastrzyków z botoksu oraz kwasu hialuronowego, twarz powinna wyglądać młodziej, ale nie inaczej. Podsumowując jednym zdaniem: powinniśmy wyglądać tak, jakby czas cofnął się o kilka lat. Efektem niepożądanym jest wygląd karykaturalny i nienaturalny.

Reklama

Czynniki, które należy uwzględnić planując odmłodzenie twarzy

Specjalista zawsze bierze pod uwagę co najmniej kilka czynników fizycznych, które decydują o takim a nie innym rodzaju starzenia się. Kiedy twarz jest okrągła lub kwadratowa, częstym problemem w pewnym wieku są obwisłe policzki. Jeśli twarz jest trójkątna i szczupła, to szybciej mogą pojawić się na niej zmarszczki. Nie jest to oczywiście regułą, bo przecież każda twarzy wygląda nieco inaczej. Specjalista planujący odmłodzenie pacjentki musi wziąć pod uwagę takie czynniki jak układ kostny, ilość tkanki tłuszczowej, rodzaj starzenia się, typ zmarszczek, ilość nadmiarów skóry i ogólna „architektura twarzy”. Ponadto, ważne są także indywidualne preferencje pacjentki, możliwości finansowe, oczekiwania i trwałość efektów.

techniki odmładzania twarzy

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna

Technik odmładzania twarzy istnieje w tej chwili bardzo wiele i nie ma powodu aby trzymać się jednej metody. Indywidualne podejście do problemów pacjentki polega także na tym, że łączy się np. lifting twarzy z użyciem wypełniaczy skórnych dla uzyskania maksymalnie dobrego efektu. Botoks stosuje się na zmarszczki mimiczne, takie jak lwia zmarszczka między brwiami lub zmarszczki poziomie na czole. Wypełniacze skórne są zbawieniem wówczas, gdy skóra znacznie utraciła objętość np. na policzkach lub w tzw. „dolinie łez”. Mezoterapia mikroigłowa to dobry sposób na nadanie szarej skórze blasku i wygładzenie drobnych zmarszczek. Lifting twarzy, który najczęściej stosuje się u pacjentów po 4 roku życia to operacja, która pozwala na pozbycie się nadmiarów skóry z większych obszarów twarzy czyli z czoła, policzków i brody. Czasem wystarczy niewielki zabieg chirurgiczny, np. korekcja powiek dolnych lub lifting czoła, aby twarz wydawała się młodsza o kilka lat.

Jeśli chcemy wyglądać młodziej, na wizytę do specjalisty powinniśmy się udać z głową otwartą na sugestię. Doświadczony chirurg plastyk widzi twarz jako całość i po obejrzeniu Twojej twarzy będzie wiedział, jak Ci pomóc. Tylko indywidualne podejście do odmładzania twarzy pozwoli Ci zachować swoją, ale młodszą i bardziej promienną twarz.

Powiązane wpisy