Powakacyjna regeneracja skóry

Promienie słoneczne pozytywnie nastrajają, a także skutecznie pobudzają do działania. Dlatego też z utęsknieniem czekamy na pierwsze oznaki wiosny, a później relaksujący czas latem. Słoneczny urlop pozwala na zregenerowanie sił, odpoczynek od obowiązków, ale również na zdobycie pięknej opalenizny. Jednak częste przebywanie na dworze sprawia, że skóra jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, co ma dla niej zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. W przywróceniu odpowiedniej równowagi pomoże nam powakacyjna regeneracja skóry.

Pozytywne działanie promieni UV

Produkowana pod wpływem słońca przez komórki melanina sprawia, że na skórze pojawia się piękna opalenizna. Dodatkowo promienie słoneczne skłaniają skórę do produkcji witaminy D, która jest niezbędna w procesie wzmacniania kości, a także w wspomaganiu układu krążenia. Wakacyjna pogoda sprzyja również wykonywaniu wielu czynności, co naturalnie obniża wagę, a także przyczynia się do spadku ryzyka zachorowania na schorzenia sercowo-naczyniowe.

Reklama

Powakacyjna regeneracja skóry – negatywne skutki przebywania na słońcu

Po słonecznym urlopie regeneracja skóry jest konieczna ze względu na szereg niekorzystnych dla zdrowia i urody skutków zbyt długiego przebywania na słońcu. Jednym z nich jest nadmierne wysuszenie skóry, które przyspiesza procesy starzenia i powoduje większą podatność na podrażnienia. Dodatkowo na skórze wielu z nas pojawiają się nieestetyczne przebarwienia, które są efektem zaburzenia produkcji melaniny. W konsekwencji zbyt długie eksponowanie skóry na słońce sprawia, że traci ona zdrowy wygląd, a przy tym elastyczność. Powakacyjna regeneracja skóry jest konieczna, jeśli zależy nam na odpowiednim przygotowaniu jej do chłodniejszego sezonu.

Powakacyjna regeneracja skóry? Gdzie szukać pomocy?

Aby kompleksowo poddać się powakacyjnej regeneracji skóry najlepiej będzie ustalić odpowiedni plan pielęgnacji, a także skorzystać z drobnych zabiegów regeneracyjnych. W konsultacji pomoże z pewnością profesjonalny lekarz medycyny estetycznej.

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów, odpowiadających na problemy tego typu jest mezoterapia igłowa. Specjalne koktajle odżywcze wstrzykiwane w poszczególne warstwy skóry i skalpu wnikają do miejsca docelowego. Dzięki temu można mieć pewność co do skuteczności zabiegu, którego efekty widoczne są niemal od razu i długo się utrzymują. Preparat dobierany jest indywidualnie do potrzeb i specyfiki pacjenta. Mezoterapia igłowa to jeden z etapów powakacyjnej regeneracji skóry. Dodaje jej blasku, elastyczności, a także redukuje przebarwienia.

Podsumowanie

Odpowiednia pielęgnacja i regeneracja skóry jest niezbędna w procesie powakacyjnej odbudowy. Pamiętajmy jednak, że podczas urlopu także gorzej się odżywiamy oraz najczęściej spożywamy większe ilości alkoholu. Dlatego też nasza skóra nie dostaje odpowiednich składników odżywczych. Powakacyjną regenerację skóry powinniśmy zacząć również od detoksu i zbilansowania zdrowej diety.

Powiązane wpisy