Najdziwniejsze trendy w 2017 roku – to może Was zaskoczyć!

Niektórzy znawcy trendów twierdzą, że w modzie wszystko już było. A skoro było, to przed trendsetterami poważne zadanie – udowodnić, że nie było. Stąd też, co roku mamy do czynienia z modowymi zjawiskami, które większości z nas mogą wydać się co najmniej dziwne. Jakie „dyskusyjne” trendy wzbudzały zainteresowanie w 2017 roku na świecie?

Ubłocone jeansy

Jeansy to klasyka. Nosimy je na co dzień i od święta. Każdy z nas ma swój ulubiony fason, który ma podkreślać atuty sylwetki i maskować niedoskonałości. Jeansy pasują zarówno do eleganckiej koszuli jak i do zwykłego białego t-shirtu. Mogą być odprasowane „na kant” lub celowo podziurawione, aby wyglądały nonszalancko. Szczytem jeansowej nonszalancji w tym roku okazała się ich „ubłocona” wersja. Spodnie mają wyglądać tak, jakbyś właśnie wróciła z zapasów w błocie albo co najmniej z pracy w ogrodzie zaraz po sporej ulewie.

Reklama

Męska saszetka imitująca owłosiony brzuch

To modowe zjawisko, które przeznaczone jest dla męskiej części trendsetterów. Jeśli masz dość już swojego „sześciopaka” na brzuchu i Twoja sylwetka jest tak perfekcyjna, że aż banalna – zaopatrz się w saszetkę typu nerka, która imituje męski, owłosiony brzuch. Dadbag, bo tak nazywa się owa saszetka to projekt brytyjskiego artysty Alberta Pukiesa. Wydaje się, że taka saszetka może mieć także znaczenie w zabezpieczeniu się przed złodziejami. W kocu który z nich zechciałby położyć swoje chciwe dłonie na takim brzuchu?

Szare włosy

Nie platynowe, nie siwe, a po prostu szare. Ten trend jest dość interesujący. Szary kolor włosów powinien być dodatkowo pozbawiony blasku. Szare włosy to dość wyrazisty trend we fryzjerstwie w 2017 roku. Stosowany zarówno na całych włosach jak i wersji cieniowanej. W przeciwieństwie do ubłoconych jeansów lub męskiej nerki w kształcie owłosionego brzucha – szare włosy widać na ulicach. I dobrze! Bo choć wielu osobom ta droga może wydawać się dziwna, w połączeniu z odpowiednim stylem, jest naprawdę interesująca.

Kolorowe pachy

Włosy pod pachami. Wydaje się, że ciągle je golimy, a one pojawiają się w zastraszającym tempie. A może tak zapuścić i nadać im zupełnie nowe znaczenie? Niebieskie, fioletowe, różowe lub pomarańczowe włosy pod pachami to kolejny dziwny trend, który mogliśmy obserwować szczególnie wśród blogerów i vlogerów modowych w 2017 roku.

Krzaczaste brwi

Lub dziadkowe brwi. Aby uzyskać pożądany efekt, musisz popracować ze szczoteczką. Brwi powinny być bujne i rozczochrane, ale w odpowiedni, wystylizowany sposób. Najlepiej wyczesać je zarówno w górę jak i w dół. Takie brwi to prawdziwy hit Instagrama w 2017 roku.

Usta „lollipop”

Pamiętacie, kiedy jako dzieci jedliście lizaki godzinami, a ich czerwony kolor pozostawał na języku, ustach i dookoła nich? Jak się okazuje, taki wygląd ust to nie tylko efekt uboczny dziecięcych łakomczuchów, ale także wizerunkowy obiekt pożądania odważnych trendsetterów. Podobno taki wygląd ust dodaje młodzieńczej świeżości…

Spodnie z przezroczystymi panelami

Sposoby na noszenie jeansów nigdy nie przestają zaskakiwać. Tym razem w miejscu nonszalanckich dziur wstawiamy… przezroczyste, plastikowe panele. Najczęściej na kolanach. W końcu należy im się jakieś okno na świat, zwłaszcza wtedy, kiedy są ładne.

Wraz z końcem roku zawsze dochodzi do podsumowań najdziwniejszych trendów, które w ciągu ostatnich miesięcy pojawiły się w przestrzeni medialnej. Okazuje się, że ludzie wciąż potrafią zaskakiwać i pewnie w kolejnych latach niejedno jeszcze zobaczymy.

W Nowym Roku życzymy Państwu zdrowia, pomyślności oraz świetnego samopoczucia we własnej skórze!

Powiązane wpisy