5 najbardziej zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej na świecie

Chirurgia plastyczna to ogromny rynek usług nie tylko w Stanach Zjednoczonych, Europie czy Ameryce Południowej. Na całym świecie odnotowuje rosnące zapotrzebowanie na zabiegi chirurgiczne. Niektóre z nich, z naszej perspektywy wydają się dziwne i zaskakujące, inne – wręcz niebezpieczne. Ostatnie trzy dekady to ogromny rozwój tej dziedziny w cywilizacji zachodniej, co siłą rzeczy musiało odbić się także w innych części świata. Oto 5 najbardziej zaskakujących trendów w chirurgii plastycznej na świecie.

Indie – zabieg wydłużania kończyn dolnych

„Małe jest piękne” mówi stare przysłowie, jednak jak się okazuje, w prawie wszystkich kulturach wysoki wzrost jest atrakcyjną cechą. Nie każdy z nas może być wysoki z natury. Kobiety w Indiach, w celu poprawienia perspektywy kariery zawodowej oraz znalezienia odpowiedniego kandydata na męża, dość często poddają się zabiegowi wydłużania kończyn. Zabieg jest dość kontrowersyjny. W celu wydłużenia kończyny stosuje się tzw. aparat Ilizarowa. Procedura polega na przecięciu lub złamaniu kości bez zerwania ciągłości i stopniowym odsuwaniu od siebie tkanek z pomocą specjalnych rusztowań. W ten sposób można zyskać nawet 9, 10 dodatkowych centymetrów. Konsekwencje poddania się temu zabiegowi mogą być różne, tym bardziej, ze w Indiach wiele aspektów nie jest uregulowanych prawnie i często zdarzają się chirurdzy, którzy eksperymentują nie mając kwalifikacji. Powikłania mogą zakończyć się nawet poważnym zakażeniem i amputacją, jednak wciąż wiele kobiet w Indiach decyduje się poprawić swój los poprzez wydłużenie nóg.

Reklama

Korea Południowa – kompleksowa plastyka twarzy

Korea Południowa to bogaty kraj i tam właśnie występuje najwyższy wskaźnik zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na głowę. Podczas gdy w Europie lub USA pacjenci rzadko decydują się na radykalne zmiany, tak w Korei Południowej zarówno kobiety jak i mężczyźni poddają się kompleksowym zabiegom zmiany rysów twarzy, która najczęściej obejmuje zmianę rysów brody w celu nadania twarzy kształtu litery V, korekcję powiek oraz wstawienia implantu nosowego w celu wydłużenia nosa i nadania mu mniej „płaskiego” wyglądu.

Brazylijskie poprawianie piersi, brzucha i pośladków

W 2014 roku, Brazylia była drugim państwem na świecie pod względem ilości gabinetów i przeprowadzonych zabiegów z zakresy medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Brazylijczycy ogromną wagę przywiązują do perfekcyjnego wyglądu pośladków, płaskiego brzucha oraz krągłych piersi. Takie zabiegi jak „brazylijski lifting” polegający na odessaniu tłuszczu brzucha i przetransferowaniu go do pośladków to zasługa właśnie brazylijskiej myśli.

Iran – obsesja pięknego nosa

Iran to kraj, gdzie kobiety mają ograniczone możliwości podkreślenia swojej urody ubiorem.
Kobiety tam przede wszystkim chcą móc pochwalić się piękną twarzą. Popularne zabiegi to trwała pigmentacja brwi, jednak najpopularniejsza procedura wykonywana spośród wszystkich zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej to korekcja nosa. Jest to aż 60% spośród około 40000 wszystkich zabiegów wykonywanych rocznie w tym kraju.

Zachód – redukcja tkanki tłuszczowej na… wzgórku łonowym

Niektórzy twierdzą, że jest to pewna forma okaleczenia narządów płciowych, dlatego, że nie ma uzasadnienia medycznego, a jedynie estetyczne. Celem zabiegu jest likwidacja charakterystycznego wybrzuszenia, najczęściej pojawiającego się w momencie, kiedy nie jesteśmy już młodzi. Tkani maja tendencję wybrzuszania i zwisania, co niekoniecznie estetycznie wygląda np. w stroju kąpielowym. Coraz więcej kobiet, którym to przeszkadza decydują się na poddanie zabiegowi. Charakterystyczne wybrzuszenie jest redukowane poprzez wycięcie nadmiaru skóry lub liposukcję.

źródła:

http://www.health24.com/Lifestyle/Perfect-Skin/Surgical-Procedures/5-most-surprising-cosmetic-surgery-trends-across-the-globe-20160610

http://www.aparatilizarowa.pl/

Powiązane wpisy