Jak samemu sobie zapewnić bezpieczeństwo przed, podczas i po operacji plastycznej?

Choć operacje plastyczne uchodzą obecnie za zabiegi, które nie niosą za sobą ogromnego ryzyka, jest to zawsze operacja chirurgiczna, która wiąże się z wykonaniem nacięć, czasem oddzieleniem skóry od powięzi, założeniem szwów i zastosowaniem znieczulenia. Nie można lekceważyć potencjalnego ryzyka i udawać przed samym sobą, że go nie ma. Każdy pacjent, który decyduje się na poprawę wyglądu z pomocą operacji plastycznej, powinien zdawać sobie sprawę i być w pełni świadomym potencjalnych zagrożeń jakie niesie za sobą zabieg. Jak, jako pacjent, możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo? Możesz być zaskoczony, jak duży wpływ masz na powodzenie zabiegu!

Zacznij od początku. Wybór chirurga plastyka

To pierwszy i niezwykle ważny etap Twojej podróży. Doświadczony chirurg plastyk, to połowa sukcesu i większa gwarancja satysfakcjonujących wyników. Nie wybieraj pierwszej pozycji w Google, która Ci się pojawi. Zacznij od przeglądania forów tematycznych, popytaj na nich ludzi o ich doświadczenia z wybranym chirurgiem i poproś o zdjęcia efektów. Ważne, aby osoba z którą rozmawiasz, miała przeprowadzany ten sam rodzaj zabiegu. Pamiętaj, że wybrany specjalista może być doskonałym fachowcem w dziedzinie operowania piersi, ale niekoniecznie musi posiadać duże doświadczenie w operowaniu nosów. Wybierz trzech specjalistów i najpierw umów się na spotkanie z jednym. Podczas konsultacji zapytaj o doświadczenie, kwalifikacje i certyfikaty. Możesz poprosić także o zdjęcia „przed i po”. Nie miej obaw przed pytaniem chirurga o jego kwalifikacje. Z pewnością chętnie je przedstawi i doceni, że ma do czynienia z odpowiedzialnym pacjentem.

Reklama

Zwróć uwagę na swoje odczucia. Zastanów się czy specjalista wzbudza w Tobie zaufanie i czy dobrze Ci się z nim rozmawia. Wbrew pozorom, „chemia” pomiędzy chirurgiem a pacjentem jest bardzo ważna. Przejrzyj także opinie w sieci o chirurgu do którego się wybierasz. Zwróć uwagę na to, czy istnieje jakaś równowaga. Jeśli chirurg ma wyłącznie wspaniałe opinie i ani jednej negatywnej czy nawet neutralnej, to być może powinna zapalić Ci się lampka alarmowa. Kilka negatywnych opinii nie świadczy o chirurgu źle, a jedynie uwiarygadnia jego działania jako specjalisty. Zwróć uwagę także na charakter negatywnych opinii. często dotyczą właśnie „braku chemii” o zrozumienia pomiędzy chirurgiem a pacjentem. Podczas konsultacji pytaj o wszystkie sprawy, które Cię nurtują a dotyczą efektów po operacji, rekonwalescencji, wskazań przed operacyjnych, potencjalnego ryzyka i zagrożeń. To najlepszy moment, aby dowiedzieć się „u źródła” co czeka Cię po operacji i zweryfikować swoje pragnienia. Uważnie słuchaj specjalisty podczas gdy będzie mówił o efekcie finalnym. Twoje bezpieczeństwo oraz zadowolenie z efektów wynika także z realistycznego podejścia do efektów zabiegu.

Wskazania przed i pooperacyjne

Twoje bezpieczeństwo w ogromnym stopniu zależy od Ciebie. Najważniejszym czynnikiem jest słuchanie i stosowanie się do wskazań specjalisty zarówno przed operacją jak i po niej. Jeśli chirurg zaleca Ci bezwzględne rzucenie palenia na 4 tygodnie przed operacją – nie lekceważ tego. Chodzi o twoje bezpieczeństwo a przy niektórych operacjach, palenie może przyczynić się do komplikacji podczas podawania znieczulenia, osłabionego gojenia się ran i powstania infekcji. Równie ważne są wskazania po operacji. Niezależnie od tego jak dobrze się czujesz dwa tygodnie po zabiegu, jeśli lekarz sugeruje unikanie intensywnej aktywności, to weź sobie to do serca. Czasem jeden energiczny ruch może spowodować powikłania i niepotrzebnie wydłużyć czas Twojej rekonwalescencji. Słuchaj wskazań dotyczących diety, stylu życia, ćwiczeń, pozycji spania, noszenia odzieży kompresyjnej, unikania używek, a wpłyniesz na swoje bezpieczeństwo.

Powiązane wpisy