Dlaczego TRZEBA rzucić palenie przed operacją plastyczną?

Palenie papierosów już dawno przestało być modne, jednak części z nas wciąż trudno rozstać się z tym szkodliwym nałogiem. Rzucenie palenia jest zalecane przed każdą operacją chirurgiczną, jednak operacja plastyczna rządzi się swoimi prawami i w tym wypadku szczególnie zalecane jest rozstanie się z dymkiem. Niezależnie od tego czy palisz papierosy tradycyjne czy też elektroniczne – jeśli jesteś zdeterminowana aby poddać się operacji, powinnaś rzucić palenie. Zobacz, jakie konsekwencje grożą Ci, jeśli nie posłuchasz wskazań chirurga!

Zawsze należy słuchać indywidualnych wskazań chirurga plastyka, jednak najczęściej zaleca się aby rzucić palenie co najmniej cztery tygodnie przed planowaną data zabiegu i utrzymywać postanowienie przez kolejne cztery tygodnie po operacji. To doskonały moment, aby pozbyć się szkodliwego nałogu raz na zawsze. W tym czasie, nie powinno się także stosować środków zawierających nikotynę, takich jak gumy do żucia czy plastry uwalniające ją do skóry. Pamiętajmy o tym, że chirurgia plastyczna, a zwłaszcza te zabiegi, które wymagają oddzielenia skóry od powięzi, są znacznie bardziej skomplikowane dla naszych naczyń krwionośnych. Nikotyna zaburza dostarczanie tlenu we krwi, co znacznie utrudnia proces gojenia się ran i może prowadzić nawet do martwicy tkanek. Jakie mogą nastąpić widoczne i odczuwalne konsekwencje palenia papierosów przed i po operacji?

Reklama
  • Utrata objętości skóry i nierówności po operacjach liftingu twarzy, plastyce brzucha, liftingu i redukcji piersi.
  • Martwica komórek tłuszczowych, a tym samym powstanie nieestetycznych grudek.
  • Opóźnione gojenie się ran.
  • Ryzyko infekcji i tym samym powstanie nieładnych, widocznych i grubych blizn.
  • Komplikacje podczas podawania znieczulenia.
  • Zwiększone dolegliwości bólowe.
  • Konieczność przeprowadzenia rewizyjnej operacji powiększenia piersi.
  • Powikłania zagrażające życiu. Mogą być to niebezpieczne zakrzepy, ataki serca, udary.

Zastanów się czy podołasz zadaniu

Jeśli wiesz, że na ten moment nie będziesz w stanie zrezygnować z palenia papierosów, po prostu odłóż operację na inny moment. Ryzyko jest zbyt duże, aby ignorować to zalecenie. Jeśli zadeklarowałeś, że rzucisz palenie, ale z jakiegoś powodu nie dotrzymasz postanowienia – poinformuj o tym chirurga plastyka. Chodzi o Twoje zdrowie i życie i nie ma tu miejsca na odstępstwa. Rzucenie palenia nie jest wcale takie trudne, jednak wymaga siły woli. Być może operacja plastyczna i wizja poprawienia swojego wyglądu zmotywuje Cię do rozstania się z nałogiem raz na zawsze. W momencie zwątpienia, pomyśl o profitach wynikających nie tylko z poddania się operacji plastycznej, ale także z poprawienia swojego stanu zdrowia, kondycji,poprawienia stanu skóry oraz oszczędnościach w portfelu.

rzucić palenie przed operacją plastyczną

Od Ciebie zależy bardzo wiele!

Efekt finalny operacji, której zamierzasz się poddać nie zależy wyłącznie od umiejętności chirurga plastyka. Twoja zdolność do słuchania i stosowania się do wskazań ma takie samo znaczenie. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zaleceń, w tym przede wszystkim dotyczących rzucenia palenia, z dużym prawdopodobieństwem, będziesz zadowolona z rezultatów, a operacja spełni Twoje oczekiwania. Poddanie się operacji plastycznej to inwazyjny zabieg. Obecnie operacje są względnie bezpieczne, jednak tylko pod warunkiem, że sam będziesz w stanie zadbać o swoje ciało po zabiegu. Powodzenia! Wierzymy, że Ci się uda!

Powiązane wpisy