Wykorzystaj lato dla zdrowia

Zima i jesień nie sprzyja ani aktywności fizycznej, ani zjadaniu świeżych owoców i warzyw. Jest to to czas, w którym często zamykamy się w domu, w celu przeczekania chłodnych dni. Lato w końcu nadeszło. Jeszcze nie to w wymiarze kalendarzowym, ale z pewnością pod względem temperatur i ilości słońca, możemy mówić o tym, że lato pokazało się w pełnej odsłonie. Dlaczego warto ten czas wykorzystać dla własnego zdrowia?

Lato to często czas wytężonej pracy, ale także odpoczynku. To w tym czasie najczęściej planujemy urlop, aby nabrać energii na cały rok. Kilkunastodniowy urlop to coś, na co nie każdy z nas może sobie pozwolić. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wykorzystać ciepłych dni nawet wówczas, gdy jesteś zmuszona do pracy przez cały wakacyjny okres. Co mamy latem, czego próżno szukać zimą?

Reklama

Dłuższe dni

Pod koniec czerwca przypada najdłuższy dzień w roku. Dni są długie w zasadzie do końca sierpnia. Jeśli pracujesz od rana, po powrocie zostaje Ci jeszcze sporo dnia do wykorzystania. Zamiast zasiadać przed telewizorem, zabierz psa na dłuższy spacer lub idź pobiegać do parku. To także doskonały czas na odnowienie znajomości i spotykanie się z rodziną na łonie natury. Nie trzeba leżeć na pięknej plaży przez dwa tygodnie aby nabrać energii. Wystarczy, że choć kilka razy w tygodniu skorzystasz z długiego dnia i pobędziesz w ciepłej temperaturze wśród uroków natury.

Dobroczynna zieleń

Przebywanie wśród zieleni wpływa dobrze na każdego człowieka. Nawet jeśli mieszkasz w wielkim mieście wyjedziesz na kilka dni na łono natury, z pewnością odczujesz różnicę w samopoczuciu. Dowiedziono naukowo, że patrzenie na zieleń wpływa na nas relaksująco. Wypad na weekend poz miasto, może pozytywnie odbić się nie tylko na Twoim samopoczuciu i zdrowiu psychicznym. Takie chwile dodadzą Ci energii na cały tydzień i pozostawią miłe wspomnienia jeszcze przez wiele miesięcy.

Dostęp do owoców i warzyw dojrzewających na słońcu

Obecnie możemy kupić wszystko nawet podczas zimowych i mroźnych dni. Istnieje jednak ogromna różnica pomiędzy pomidorem wyhodowanym w szklarni, a pomidorem dojrzewającym na słońcu. Lato to także czas na owoce takie jak jeżyny, maliny, porzeczki i truskawki, które bogate są w przeciwutleniacze i moc witamin. Najlepiej smakują zerwane prosta z krzaka, dlatego jeśli tylko masz okazję – nie wahaj się przed zjadaniem ich w dużej ilości.

lato dla zdrowia

Sporty na świeżym powietrzu

Jeśli lubimy ruch i aktywność fizyczną, to nawet zima nam niestraszna. Latem jednak mamy okazję zażywać takich form ruchu, które zimą są niemożliwe. Być może jest to czas, aby spróbować czegoś nowego – wybrać się w góry, zaznać żeglarstwa, spróbować popływać na desce windsurfingowej lub jogi na świeżym powietrzu. Próbowanie nowych rzeczy na łonie natury pozwala na zdystansowanie się od problemów i nabrania nowej perspektywy.

Czas na zrzucenie nadprogramowych kilogramów

Latem dużo łatwiej jest nam zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów bez większego wysiłku. Wystarczy trochę spacerów i dieta bogata w warzywa i owoce, aby zobaczyć wyniki na wadze oraz w wyglądzie skóry. Jeśli zatem po pracy nie masz ochoty wyjść do parku – niech zmobilizuje Cię wizja ładniejszej sylwetki. Zimą ta mobilizacja może być znacznie trudniejsza.

Lato dopiero się zaczyna. Nie czekaj na to aż się skończy i korzystaj z jego uroków i dobroczynnego wpływu na zdrowie. Następne będzie dopiero za rok.

Powiązane wpisy