Mężczyzno! Co powinieneś wiedzieć przed wizytą u chirurga plastyka?

Mężczyzno! Co powinieneś wiedzieć przed wizytą u chirurga plastyka?

Mit o tym, jakoby z chirurgii plastycznej korzystały wyłącznie kobiety, został już obalony jakiś czas temu. Mężczyźni rzeczywiście wciąż są jeszcze w mniejszości jeśli chodzi o inwazyjne korzystanie z zabiegów poprawiających wygląd, jednak z każdym rokiem, odsetek chętnych Panów na poprawę twarzy lub ciała wciąż się zwiększa. Z oczywistych powodów, mężczyźni są pacjentami z nieco innym podejściem oraz oczekiwaniami. Choć cel jest taki sam, czyli poprawa wyglądu i samopoczucia, o panowie podchodzą do wizyty u chirurga oraz samego zabiegu inaczej niż kobiety. Co powiniśe wiedzieć jako mężczyzna, zanim umówisz się na konsultację w gabinecie chirurga plastyka?

Dowiedz się, co oznacza konkretny zabieg

Zanim pójdziesz na konsultację, spróbuj odnaleźć informacje dotyczące przebiegu operacji, rekonwalescencji oraz efektów operacji. Możesz nie wiedzieć, że konkretny rodzaj zabiegu będzie wiązał się np. z nacięciami w określonych miejscach czy nieobecnością w pracy przez jakiś czas. Im więcej dowiesz się o określonym zabiegu, tym… lepiej wykorzystasz swoją wiedzę podczas spotkania z chirurgiem.

Reklama

Dzięki niej, będziesz mógł potwierdzić lub obalić odnalezione informacje, przez co będziesz lepiej przygotowany w momencie, kiedy ostatecznie zdecydujesz się na operację.

Bądź otwarty przed wizytą u chirurga plastyka

Dowiedz się więcej o chirurgu, do którego udajesz się na konsultację

Przy wyborze chirurga plastyka nie kieruj się wyłącznie jednym kryterium np. poleceniem ze strony znajomego czy bliskość gabinetu od miejsca zamieszkania. Przed wizytą u chirurga plastyka, zdobądź informacje o doświadczeniu, kwalifikacjach oraz sprawdź, jakie opinie krążą o jego pracy. Są to najczęściej informacje, które dość łatwo znaleźć w internecie. Zachowaj przy tym zdrowy rozsądek. Kilka niepochlebnych opinii przy kilkudziesięciu pozytywnych nie oznacza, że masz do czynienia ze złym specjalistą.

Zaufaj swoim odczuciom

Kobietom najczęściej łatwiej przychodzi emocjonalna decyzja, czy z danym chirurgiem chcą współpracować czy też nie. Ty także spróbuj spojrzeć na to w tej sposób. Przed wizytą u chirurga plastyka nie nastawiaj sie w żaden sposób – bądź neutralny. Chirurg może być świetnym i uznanym specjalistą, ale z jakiego powodu, może Ci odpowiadać relacja z nim, co ostatecznie może wpływać na Twoje zaufanie. Jeśli czujesz, że potrzebujesz spotkać się jeszcze z innym chirurgiem, po prostu to zrób. Brak zaufania może potem wpłynąć na Twoje podejście i ostateczny wynik operacji.

Mów o swoich oczekiwaniach wprost

Chcesz aby Twój nos był mniejszy? Zależy Ci na tym, aby efekt był dyskretny? Podczas konsultacji przed zabiegiem korekcji nosa lub każdym innym nie obawiaj się mówić wprost o swoich oczekiwaniach. Dzięki temu, chirurg będzie dokładnie wiedział, czy jest w stanie zaproponować ci coś, co spełni Twoje wyobrażenie o finalnym efekcie. Może okazać się, że z gabinetu wyjdziesz zawiedziony, jednak z jasna sytuacją, którą musisz „przetrawić”. Dzięki jasnemu komunikatowi, ostatecznie będziesz wiedział czego spodziewać się po zabiegu, jeśli się na niego zdecydujesz.

Miej otwartą głowę

Poczytałeś o zabiegu, który wydaje Ci się potrzebny i jesteś zdecydowany, aby poddać mu się z całym ryzykiem i obciążeniami? Twoje mentalne przygotowanie może być zbędne, ponieważ może okazać się, że chirurg zaproponuje inne rozwiązania, które będą mniej lub bardziej inwazyjne niż początkowo zakładałeś. Nie zamykaj się na sugestie i otwórz swoją głowę. Jeśli ufasz swojemu chirurgowi, zdaj się na jego zdanie. W końcu to on jest specjalistą, ma doświadczenie i przynajmniej teoretycznie jest w stanie określić, jaki rodzaj zabiegu przyniesie efekty na których Ci zależy.

Powiązane wpisy