U kogo pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe?

Pojawianie się nieestetycznych zmarszczek czy bruzd znacznie wpływa na wygląd skóry, co sprawia, że staje się ona mniej atrakcyjna. Bruzdy nosowo-wargowe to anatomiczne struktury twarzy, które przebiegają od skrzydełek nosa aż po kąciki ust i są widoczne zwłaszcza podczas uśmiechania się. Najczęściej ich wyraźne zarysowanie jest związane z wiekiem, wówczas towarzyszy temu także powstawanie innych zmarszczek mimicznych. Podpowiadamy u kogo pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe.

Gwałtowna utrata wagi

Jeśli ktoś gwałtownie schudnie, na przykład na skutek przebytej choroby lub stosowanej diety, musi liczyć się z tym, że zmianie ulegnie nie tylko jego ciało, lecz także twarz. Zanik tkanki tłuszczowej prowadzi do wyostrzenia się rysów, na skutek tego bruzda nosowo-wargowa staje się bardziej wyraźna, a skóra traci swoją jędrność oraz napięcie. Aby poradzić sobie z powstającymi wtedy bruzdami nosowo-wargowymi warto zdecydować się na zastosowanie bezpiecznych wypełniaczy w czasie zabiegów medycyny estetycznych. Świetnie sprawdzi się tutaj popularny kwas hialuronowy.

Reklama

Bruzdy nosowo-wargowe? Oczywiście mimika!

Jedną z przyczyn pogłębiania się bruzd nosowo-wargowych są także naturalne uwarunkowania związane z mimiką twarzy. Mogą one powodować, że nawet u dwudziestoletniej kobiety pojawią się głębokie zmarszczki. Sposobem na poradzenie sobie z nimi może być poddanie się bezoperacyjnemu lifitngowi.

Nieodpowiednie nawilżenie skóry

Wszystkie zmarszczki, w tym także bruzdy nosowo-wargowe mogą powstawać na skutek słabego nawilżenia. Wiotka skóra jest jednocześnie mniej elastyczna, przez co łatwiej ulega różnego rodzaju deformacjom. Dlatego osoby z cerą suchą, mające słabą pracę gruczołów łojowych, są bardziej narażone na powstawanie bruzd. Skutecznym rozwiązaniem w pierwszej kolejności powinno być przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, a także stosowanie silnie nawilżających kosmetyków.

Starzenie się skóry a bruzdy nosowo-wargowe

Proces starzenia się skóry dotyka wszystkich po dwudziestym piątym roku życia. Polega to na tym, że kolagen, odpowiedzialny za utrzymanie elastyczności oraz odpowiedniego napięcia skóry, po prostu przestaje się namnażać. Dlatego też naturalna odbudowa nie jest możliwa. W tym przypadku skóra staje się znacznie mniej elastyczna, a także wiotczeje, przez co bruzdy nosowo-wargowe z łatwością pojawiają się na naszej skórze.

Podsumowanie

Jak można zauważyć, przyczyn powstawania bruzd nosowo-wargowych może być kilka, a ich posiadacze niekiedy mają pewne predyspozycje do ich szybkiego pojawiania się. Można im przeciwdziałać, odpowiednio dbając o swoją skórę lub odwrócić ich efekty poprzez stosowanie zabiegów medycyny estetycznej.

Powiązane wpisy