Rodzaje zmarszczek, które powinnaś znać

Zaczynasz dostrzegać na swojej twarzy pierwsze zmarszczki? A może od pewnego czasu zaczynają pojawiać się nowe w miejscach, które Cię zaskakują? Aby skutecznie walczyć z największym kobiecym wrogiem, powinnaś poznać jego słabe i mocne strony. Zmarszczki to podłużne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Jednak ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływający czas, lecz także wiele innych czynników, które często można wyeliminować. Rodzaje zmarszczek decydują najczęściej od wyboru skutecznej metody i kuracji pielęgnacyjnej. Dowiedz się z jakimi zmarszczkami najczęściej walczy medycyna estetyczna.

Ogólne przyczyny powstawania zmarszczek

Pojawianie się zmarszczek na twarzy i szyi może mieć różne podłoże, jednak najczęściej powstają one w wyniku:

Reklama
  • ruchów mięśni twarzy,
  • nieprawidłowego ułożenia skóry podczas snu,
  • szkodliwego działania promieni słonecznych,
  • braku odpowiedniej pielęgnacji,
  • naturalnego procesu starzenia się skóry.

Rodzaje zmarszczek

Po przekroczeniu 30-stego roku życia spada poziom estrogenu w Twoim organizmie. Powoduje to utratę elastyczności skóry, ponieważ nie wytwarza ona wystarczającej ilości kolagenu. Pierwsze rodzaje zmarszczek to płytkie zmiany, których głębokość nie przekracza 0,05 mm. Zmarszczki tego rodzaju dopiero z czasem zmieniają się w bardziej widoczne bruzdy. Aby opóźnić proces pojawiania się zmian tego typu, koniecznie wprowadź do swojej pielęgnacji kremy i rutynowe zabiegi z kwasem hialuronowym.

Śmiech to zdrowie!

Na skutek wielu milionów uśmiechów na Twojej twarzy pojawiają się zmarszczki mimiczne. Powstają one nad ustami – od ich kącików do zewnętrznych skrajów nosa. Pojawienie się tego rodzaju zmarszczek jest nieuniknione. Warto się przecież uśmiechać, dlatego postaraj się je zaakceptować! Niektórzy twierdzą nawet, że zmarszczki tego typu dodają odpowiedniego uroku.

Lwia bruzda

Lwia zmarszczka ze względu na to, jak powstaje, zaliczana jest do zmarszczek mimicznych, ale znacznie odbiera twarzy łagodny wyraz. Występuje ona między brwiami i przypomina kilka pionowych bruzd. Ten rodzaj zmarszczek pojawia się wtedy, kiedy dziwisz się lub zaskakujesz.

Rodzaje zmarszczek – kurze łapki

Te promieniście układające się linie tworzące się przy zewnętrznych kącikach oczu po trzydziestym roku życia zazwyczaj dodają kobiecie wdzięku i powagi. Te rodzaje zmarszczek o głębszej strukturze mogą bardzo zwracać uwagę, dlatego warto pomyśleć o skutecznych zabiegach.

Jak radzić sobie ze zmarszczkami?

Jest wiele sposób na zapobieganie i pozbycie się zmarszczek. Znajomość rodzaju zmarszczek pozwala na dobór bardziej skutecznej formy leczenia i profilaktyki. W gabinetach kosmetycznych możesz liczyć na profesjonalne podejście. Skuteczne zabiegi odmładzające, takie jak botoks czy kuracje z użyciem kwasu hialuronowego pomogą Ci zatrzymać młodość na dłużej!

Powiązane wpisy