Sposoby na świeże i młodzieńcze spojrzenie

Błysk w oku, napięta skóra i wypoczęty wizerunek, to ten element urody do którego dąży każdy z nas. Skóra pod oczami jest inna niż na twarzy – cieńsza i delikatniejsza bo pozbawiona gruczołów łojowych. Pierwsze oznaki starzenia zwykle pojawiają się właśnie w okolicach oczu. Jak dbać o skórę pod oczami i jak zniwelować oznaki starzenia?

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Skóra pod oczami jest delikatniejsza niż na twarzy, dlatego wymaga inne pielęgnacji. Nie posiada gruczołów łojowych, dlatego niezbędne jest jej regularne nawilżanie. Podczas zmywania makijażu niezwykle ważne są ruchy. Nie należy skóry niepotrzebnie naciągać. Najlepiej makijaż zmywać specjalnym płynem, który rozpuści makijaż stosują koliste ruchy: dolna powieka – od zewnętrznego kącika do wewnętrznego, górna powieka: odwrotnie. Po demakijażu warto użyć kremu pod oczy, który delikatnie wklepujemy. Preparat powinien być dostosowany do wieku i rodzaju skóry, jednak warto używać kremów pod oczy tuż po ukończeniu 25 roku życia.

Reklama

Ukrywanie niedoskonałości

skóra pod oczamiNie każda skóra pod oczami jest taka sama. Niektórzy z nas mają większą tendencję do opuchnięć i zasinień niż inni. Czasem tendencję do podkrążonych oczu otrzymujemy w genach lub jesteśmy zwyczajnie przemęczeni. Dlatego skórę pod oczami możemy nie tylko właściwie pielęgnować, ale tez ukrywać niedoskonałości. Aby ukryć cienie pod oczami możemy zastosować korektor o odpowiedniej konsystencji, który nie tylko zamaskuje cienie, ale także nawilży skórę pod oczami. Ciemne cienie i kredki do oczu mogą tylko podkreślić zasinienie, dlatego stosując makijaż używaj jasnych kolorów. Staraj się aby brwi były wyregulowane. Ładna oprawa oczu odciągnie uwagę od opuchnięć i cieni. Stosuj rozświetlacze, ale tylko na górnej powiece. Użycie preparatu rozświetlającego na dolną powiekę może przyciągnąć uwagę do załamania pod oczami.

Sposoby na odmłodzenie skóry wokół oczu

  • preparaty drogeryjne – żyjemy w czasach, w których producenci prześcigają się w udoskonalaniu kremów, które mają pomóc zachować wieczną młodość lub wręcz odwrócić proces starzenia się skóry. W drogeriach i aptekach znajdziemy wiele produktów, które mogą pomóc poprawić skórę wokół oczu. Podczas zakupów zwróć uwagę na aktywne składniki w nich zawarte takie jak witamina A i E. Trzeba pamiętać o tym, że jednorazowe zastosowanie kremu nie przyniesie pożądanych efektów. Aby stosowanie ich miało jakikolwiek sens niezbędna jest systematyczność. Po czasie stan skóry może widocznie się poprawić, jednak oczekiwanie cudów i odmłodzenie skóry o 10 lat nie jest możliwe.
  • Kwas hialuronowy lub toksyna botulinowa – czyli zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Są to szybkie i niezbyt inwazyjne zabiegi, które dają natychmiastowy efekt. Kwas hialuronowy ma ogromną zdolność do wiązania wody dlatego szybko poprawia wygląd skóry. Botoks natomiast stosuje się na zmarszczki wokół oczu. Odpowiednio przygotowany preparat wstrzykuje się pod skórę po uprzednim znieczuleniu miejscowym. Efekty takich zabiegów utrzymują się kilka miesięcy.
  • Korekcja powiek – jest to zabieg operacyjny z zakresu chirurgii plastycznej. Najlepsze efekty osiąga się kiedy skóra jest naciągnięta i pozbawiona wilgoci. Raczej stosowany u osób powyżej 40 roku życia, choć zdarza się, że z przyczyn wrodzonych zabieg wykonuje się wcześniej. Zabieg polega na wykonaniu nacięć i odpowiednim uformowaniu skóry. Efekt jest trwały a spojrzenie nabiera młodszego, świeżego wyglądu.

Warto dbać o skórę wokół oczu już od najmłodszych lat. Im szybciej wyrobimy sobie nawyk odpowiedniego traktowania delikatnej skóry pod oczami – tym lepiej dla nas w przyszłości.

Powiązane wpisy