Prawidłowa pielęgnacja skóry po dwudziestym roku życia

Pielęgnacja skóry twarzy powinna zmieniać się z wiekiem. Krem idealny dla naszej skóry w wieku 20 lat nie będzie dobry dekadę później. Nasza skóra wciąż się zmienia i potrzebuje innych preparatów oraz zabiegów pielęgnujących. Niektóre z nawyków powinny towarzyszyć nam przez całe życie. Jak pielęgnować skórę około 20 roku życia, aby jak najdłużej wyglądała młodo i promiennie?

W dzisiejszej rzeczywistości, masz szansę stosować nie tylko codzienną pielęgnację, ale także łączyć ją z zabiegami w gabinecie kosmetycznym i gabinecie medycyny estetycznej. Pielęgnacja skóry twarzy obejmuje zarówno profilaktykę jak i walkę z powstałymi efektami procesów starzenia się skóry. Niezależnie od wieku, powinnyśmy stosować kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi, bo promieniowanie ultrafioletowe to największy wróg naszej skóry.

Reklama

Pielęgnacja skóry po 20-tym roku życia

Skóra dwudziestolatki wciąż jest napięta, jędrna i elastyczna. Dopiero w okolicach 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki w okolicach oczu, a produkcja kolagenu w skórze zaczyna spadać. W tym czasie najważniejsza jest profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz często – walka z niedoskonałościami.

Podstawowa pielęgnacja

Kiedy mamy 20 lat, trudno nam sobie wyobrazić, że nasza skóra będzie kiedyś wyglądała inaczej niż teraz. Jeśli walczymy, to z trądzikiem lub widocznymi naczynkami, nie myśląc raczej o profilaktyce przeciwstarzeniowej. Dzisiejsze młode kobiety są już bardziej przewidujące i świadome jak ważne jest zapobieganie starzeniu się skóry. Podstawą profilaktyki przeciwstarzeniowej jest stosowanie kremów z filtrem nawet zimą. Kupując kremy na dzień, zwróć na to uwagę. Jeśli planujesz kąpiele słoneczne – nie wychodź na słońce bez kremu z wysokim filtrem. Promienie UV są najważniejszą przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli masz skórę normalną, Twoja codzienna pielęgnacja powinna być dość prosta. Codzienne mycie twarzy delikatnym płynem oraz krem nawilżający z filtrem. Na noc stosuj krem z retinolem, który działa profilaktycznie przeciw zmarszczkom, a do tego rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt. Nie zapominaj o podstawach! Nigdy nie zasypiaj z makijażem i pamiętaj o tonizowaniu skóry po każdym umyciu. Raz w tygodniu stosuj peeling do twarzy. W przypadku skóry normalnej spokojnie możesz używać peelingu mechanicznego.

Skóra trądzikowa

Trądzik już dawno przestał być problemem wyłącznie nastolatek. Problem z nim mają dwudziestolatki, a niejednokrotnie nawet trzydziesto- i czterdziestolatki. Jeśli Twój problem jest duży i stosowanie kosmetyków aptecznych nie wystarcza – powinnaś poddać się leczeniu dermatologicznemu, któremu zawsze towarzyszy odpowiednia pielęgnacja. Przyczyny trądziku bywają różne i odpowiednie leczenie oraz pielęgnacja pomogą utrzymać skórę w dobrym stanie. Unikaj kremów, które zatykają pory. Zwracaj uwagę na to, aby kosmetyki były dostosowane do rodzaju cery. Peelingi powinny być delikatne, najlepiej enzymatyczne, które poradzą sobie z martwym naskórkiem, ale nie rozniosą bakterii. W walce z trądzikiem oraz przebarwieniami po nim, mogą pomóc Ci zabiegi z kwasami w gabinecie kosmetycznym, odpowiednio dobrane peelingi chemiczne lub laseroterapia.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej po 20 roku życia

Coraz popularniejszą praktyką jest profilaktyczne stosowanie botoksu już po dwudziestym roku życia. Choć może wydawać się to dziwne, botoks jest w wielu przypadkach dobrym sposobem na zapobieganie zmarszczkom. Zastosowany w miejscu w którym twarz jest dynamiczna np. lwia zmarszczka, rozluźnia mięśnie i nie dopuszcza do marszczenia się skóry. Zabiegami często polecanymi są peeling chemiczne, które zachowują świeżość i młodzieńczy wygląd oraz usuwają przebarwienia.

Powiązane wpisy