„Ładnie się zestarzeć” – czyli jak?

Od momentu urodzenia, aż do śmierci – wszyscy, bez wyjątku się starzejemy. Pierwsze oznaki widoczne na naszej twarzy i ciele pojawiają się około 25 roku życia. Dzisiejsze możliwości pozwalają na wybór drogi starzenia się. Jedni pozwalają na to, aby czas zrobił swoje, inni – walczą z nim korzystając ze współczesnych możliwości. Czym jest właściwie „ładne starzenie się”?

Ładne starzenie się dla każdego z nas może mieć inne znaczenie. Popularny slogan „starzenia się z godnością” oznacza przyzwolenie na upływający czas i dla niektórych takie właśnie podejście oznacza ładne starzenie się. Wśród nas widzimy ludzi, którzy nie walczą z czasem i efekty bywają różne.

Reklama

Przyzwolenie na upływanie czasu

Wiedza na temat opóźniania procesów starzenia się jest dla osób pozwalających na upływ czasu całkowicie obca. Osoby bez żalu przyzwalające na swobodny przebieg procesów starzenia najczęściej nie przywiązują szczególnej wagi do wyglądu. Swobodnie pozwalają na pojawienie się zmarszczek i siwienie włosów. Przyzwolenie na upływanie czasu nie oznacza zaniedbania ciała, a bardziej przyzwolenie na procesy starzenia się i akceptacja faktu, że wszyscy się starzejemy i ostatecznie inaczej wyglądamy.

Profilaktyka czyli opóźnić procesy starzenia

starzenieŚwiadomość istnienia przyczyn przyspieszających starzenie jest coraz większa. Od kilkudziesięciu lat zmienia się podejście w dbaniu o urodę. Wiadomo czym są wolne rodniki i jak promieniowanie słoneczne może przyspieszyć procesy starzenia. Świadomość czynników wpływających na powstawanie zmarszczek ma ogromne znaczenie, bo dzięki temu wiemy jak zapobiegać procesom starzenia się. Profilaktyka najczęściej opiera się na odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji od 25 roku życia. Regularne nawilżanie skóry, stosowanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym, szczególna dbałość o okolice oczu, szyi i dekoltu pozwala na dłuższe zachowanie dobrego stanu skóry. Coraz większa jest świadomość wpływu aktywności nie tylko na sylwetkę, ale także na zdrowie. Dbając o siebie od najmłodszych lat, wyrabiając w sobie pozytywne nawyki możemy dłużej wyglądać młodo.

Przywrócić młodość czyli współczesne możliwości

Obecnie coraz więcej osób korzysta z możliwości jakie daje współczesna nauka i medycyna. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej staja się tak powszechne jak wizyta u kosmetyczki. Najbardziej popularne stało się stosowanie wypełniaczy takich jak botoks, a przede wszystkim kwas hialuronowy. Dzięki kilku zastrzykom skóra staje się elastyczna, nawilżona, gładsza i jędrniejsza. Wypełniacze stosuje się także w celu powiększenia ust, podniesienia policzków lub poprawienia owalu twarzy. Oprócz zabiegów medycyny estetycznej, coraz popularniejsze są , które mogą dać trwałe i spektakularne efekty. Lifting twarzy szczególnie może pomóc osobom, których z racji wieku, dotknęły prawa grawitacji. Dzięki operacjom plastycznym można poprawić owal twarzy, odmłodzić skórę wokół oczu i wygładzić duże zmarszczki. Operacje plastyczne poprawiają także wygląd ciała: podnoszą piersi, poprawiają wygląd brzucha oraz ud. Poddanie się operacji plastycznej może służyć nie tylko zatrzymaniu czasu, ale także jego cofnięciu. Najczęściej poddają się im osoby, które źle czują się w swoim ciele, nie godzą się na procesy starzenia i nie mają ochoty „starzeć się z godnością”.

Każdy z nas ma prawo do własnego spojrzenia na kwestie starzenia się. Najistotniejszy jest fakt, że obecnie każdy z nas może dokonać wyboru i starzeć się w taki sposób jaki mu odpowiada. Zarówno poddawanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, jak i pozwolenie na upływanie czasu nie jest powodem do wstydu. Od ciebie zależy którą z dróg wybierzesz.

Powiązane wpisy