Botoks na włosy – jak działa?

Toksyna botulinowa znana również jako botoks od dawna znajduje swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Najbardziej znane zabiegi z jej wykorzystaniem to oczywiście procedury odmładzające, które chętnie wykorzystywane są przez pacjentów w każdym wieku. Toksyna posiada jednak wiele innych zastosowań estetycznych, jednym ze znanych przykładów jest botoks na włosy. Zapewnia zniszczonym kosmykom regenerację i odnowę, a także stymuluje wzrost i zagęszczenie włosów. 

Botoks na włosy – co to jest?

Zabieg tego rodzaju wykonuje się najczęściej w salonie fryzjerskim, ale jest on również dostępny w gabinetach medycyny estetycznej. Stosuje się go na włosy, które zniszczone są przez różnorodne czynniki zewnętrzne, takie jak niekorzystna pogoda, czy częste farbowanie. Jest on szczególnie popularny w okresie zimowym, gdy większość kobiet narzeka na wysuszone, zmatowiałe, łamliwe i elektryzujące się włosy. 

Reklama

Botoks na włosy to preparat zawierający kolagen, jagody acai, a także kwas hialuronowy. Dzięki temu kosmetyk skutecznie uzupełnia niedobory między korą a otoczką włosa. Sam zabieg jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny. Preparat oddziałuje bezpośrednio na włos, nie wnikając przy tym w jego wewnętrzną strukturę, co pozwala na skuteczne przywrócenie włosom ich naturalnego wyglądu. 

Wskazania do zabiegu

Botoks ma działanie przede wszystkim odżywcze, dlatego nie ma konkretnych przeciwwskazań do zabiegu. Na botoks na włosy może zdecydować się każda osoba, która posiada zniszczone, a przy tym osłabione oraz cienkie włosy. Zabieg przede wszystkim doskonale sprawdzi się w przypadku bardzo zniszczonych włosów, które często były poddawane farbowaniu, stylizacji, czy rozjaśnianiu. Dobrze sprawdza się również po okresie zimowy, kiedy włosy są słabe i zniszczone. Wiele osób decyduje się na takie zabiegi również po wakacjach, ze względu na zniszczone włosy od nadmiaru chloru, czy oddziaływanie mocnego słońca. Botoks na włosy można jednak wykonać o każdej porze roku, a efekty zabiegu widoczne są natychmiast. 

Botoks na włosy: efekty zabiegu

Po zabiegu włosy są przede wszystkim bardziej lśniące, gładkie oraz mniej się puszą. Świetnie sprawdzi się również u osób, które posiadają rzadkie włosy. Botoks na włosy delikatnie pobudza cebulki do wzrostu, dzięki czemu rosną one szybciej, a także pojawia się więcej nowych kosmyków. Efekty botoksu na włosy utrzymują się od 10 do 15 myć. Najlepsze rezultaty daje kilkukrotne powtarzanie zabiegu, w przynajmniej tygodniowych odstępach.

Powiązane wpisy