5 sposobów na zmniejszenie niepokoju przed operacją plastyczną piersi

Decyzja zapadła. Już wiesz, że jesteś całkowicie gotowa na poddanie się operacji plastycznej. Po chwilach ekscytacji i radości z podjętej decyzji, najczęściej pojawia się niepokój. To zupełnie normalne. Przecież poddanie się operacji plastycznej piersi jest poważnym zabiegiem i wymaga zaplanowania czasu jak i sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Oto kilka sposobów na zmniejszenie niepokoju przed operacją?

Wybierz wykwalifikowanego chirurga plastyka

Świadomość, że jesteś w dobrych rękach z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Zanim wybierzesz się na konsultację, poszukaj opinii w internecie i postaraj się odwiedzić co najmniej dwóch chirurgów. Czasem oprócz kwalifikacji ważna jest także tzw. „chemia” pomiędzy pacjentem i lekarzem. Nie bój się zadawania pytań. Im więcej dowiesz się na konsultacji, tym spokojniejsza będziesz później.

Reklama

Odrób pracę domową

Wiedza jest źródłem spokoju. Postaraj się jak najwięcej dowiedzieć o samej operacji, poczytaj wrażenia innych, jednak pamiętaj, że efekt ostateczny i proces rekonwalescencji jest zawsze sprawą indywidualną. Najważniejszym źródłem informacji o operacji zawsze powinien być lekarz, dlatego z wszelkimi wątpliwościami zwracaj się bezpośrednio do niego.

Miej realne oczekiwania

Operacja plastyczna piersi nie sprawi, że staniesz się inna osobą. Za realnymi oczekiwaniami znowu stoi wiedza. Aby mieć spokój ducha, powinnaś dokładnie wiedzieć czego masz się spodziewać bezpośrednio po operacjo oraz na wszystkich etapach rekonwalescencji. Twoje mentalne przygotowanie będzie miało tu ogromne znacznie. Porozmawiaj z chirurgiem o ostatecznych efektach. Podczas konsultacji lekarz zawsze stara się zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie uwzględniając całą sylwetkę pacjentki. Podczas spotkania z lekarzem zostaniesz także poinformowana o wskazaniach po zabiegu oraz możliwościach wystąpienia powikłań.

Przygotuj organizm do okresu rekonwalescencji

Na kilka tygodnie przed planowaną operacja będziesz miała mnóstwo czasu aby przygotować się mentalnie i fizycznie do okresu w którym będziesz odzyskiwać zdrowie. Im silniejszy będzie Twój organizm, tym szybciej wrócisz do zdrowia. Operacja plastyczna piersi jest poważnym zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. Będziesz potrzebować kilkunastu dni spokoju i co najmniej kilu dni w których będziesz potrzebowała pomocy innych osób. Na kilka tygodni przed operacją postaraj się o zdrową, bogatą w witaminy i składniki odżywcze dietę. Zrezygnuj z picia alkoholu i palenia papierosów. Ponadto, przygotuj pokój w którym będziesz przebywać po operacji. Postaraj się aby było w nim miło i czysto. W pierwszych dniach po operacji będziesz potrzebowała zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Zadbaj o nie odpowiednio wcześniej.

Myśl o celach i finalnym efekcie

Czasem niepokój potrafi przysłonić radość z planowania pozytywnej zmiany. Aby zniwelować swój strach, myśl o celu oraz o powodach dla których zdecydowałaś się na operację. W końcu chodzi o to, aby Twój wygląd, samopoczucie, pewność siebie i wreszcie jakość życia znacznie się poprawiła po operacji. Myślenie o realizacji ostatecznego celu pozytywnie nastawi Cię do zabiegu.

Popularne jest powiedzenie, że człowiek przygotowany nie ma powodów aby się denerwować. Wydaje się, że ta zasada dotyczy także kobiet, które decydują się na operację plastyczną piersi. Im więcej będziesz wiedziała, im lepiej przygotujesz się mentalnie i fizycznie do zabiegu – tym niepokój będzie mniejszy. Najważniejszą kwestią jest rozwianie wątpliwości. Podczas konsultacji nie bój się zadawania pytań, nawet jeśli wydają Ci się absurdalne. To najlepszy moment, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać.

https://www.beautysmoothie.com/5-ways-to-feel-less-nervous-about-getting-breast-implants/

 

Powiązane wpisy