Korekcja ginekomastii

Ginekomastia jest stanem nadmiernej wielkości piersi męskich. Może pojawiać się już w okresie dojrzewania, może towarzyszyć otyłości, a także nadmiarowi hormonów anabolicznych, często celowo stosowanych w budowaniu sylwetki atletycznej. Powiększenie gruczołu może być jednostronne lub obustronne. Ginekomastia pojawiając się w czasie dorastania, wpływa szczególnie negatywnie na samoocenę chłopców i ich jakość życia.

Zabiegi korekcji ginekomastii, mimo, że obejmują różne procedury, są bezpieczne. Przynoszą zadowalające wyniki i uwalniają pacjentów od kompleksów i poprawiają ich pocucie własnej wartości.

Wskazania

Jeśli twoje piersi wyglądem i wielkością bardziej przypominają gruczoły kobiece niż męskie, możesz zgłosić się do lekarza w celu ustalenia, czy masz do czynienia z ginekomastią.

Wskazaniem do zabiegu jest:

To najczęściej spotykany rodzaj ginekomastii. Jej przyczyną są zaburzenia hormonalne, a dokładnie zbyt duża w stosunku do testosteronu, ilość estradiolu, czyli odpowiednika kobiecego hormonu estrogenu.

Ginekomastia gruczołowa może też mieć swoje źródło w problemach z pracą wątroby i nerek oraz w zaburzonej pracy przysadki mózgowej.

Dotyczy mężczyzn cierpiących na otyłość. Gdy w klatce piersiowej odkłada się zbyt dużo tkanki tłuszczowej, piersi zaczynają przybierać kobiece kształty i rozmiary.

Jeśli chcesz uwolnić się od tego niekomfortowego i kłopotliwego skutku otyłości, powinieneś nie tylko pracować nad zrzuceniem nadmiaru kilogramów, ale też rozważyć skorzystanie z zabiegu liposukcji.

Może się też zdarzyć, że twoja ginekomastia będzie połączeniem obu wcześniejszych.

Ginekomastia gruczołowo-tłuszczowa oznacza, że w obrębie twoich gruczołów piersiowych doszło do zgromadzenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i tkanki gruczołowej.

Jedną z przyczyn jest skłonność do wzrostu poziomu estrogenów w organizmie mężczyzn cierpiącego na otyłość.

Przeciwwskazania

Choć usuwanie ginekomastii nie należy do zabiegów skomplikowanych, nie zawsze możesz z niego skorzystać.

Oto najczęstsze przeciwwskazania:

  • nieuregulowana cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby układu krążenia,
  • choroby serca,
  • stosowanie anabolików, których celem jest przyrost masy mięśniowej.

Przygotowanie do zabiegu

Zanim poddasz się zabiegowi korekcji ginekomastii, niezbędne będzie wykonanie zleconych przez lekarza badań laboratoryjnych. W połączeniu z dokładnym wywiadem lekarskim w trakcie konsultacji, pomogą one nie tylko zdiagnozować przyczynę ginekomastii, ale też wykluczyć możliwe przeciwwskazania i wybrać odpowiednią metodę leczenia.

Przed zabiegiem lekarz może poprosić cię także o konsultację z endokrynologiem.

Jeśli jesteś w trakcie farmakoterapii, powinieneś ustalić z lekarzem sposób przyjmowania leków w okresie przed i po operacji.

Przebieg zabiegu

W zależności od rodzaju zdiagnozowanej ginekomastii, chirurg może zastosować liposukcję lub usunięcie nadmiernie rozrośniętego gruczołu. W przypadku ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej, może on połączyć oba rodzaje zabiegów i usunąć zarówno tkankę tłuszczową, jaki rozrośnięty gruczoł.

Gdyby okazało się, że rozrost tkanki tłuszczowej i gruczołowej jest bardzo duży i towarzyszy mu nadmiar skóry, chirurg może zdecydować o jego usunięciu.

Zabieg trwa około dwóch godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Blizny pooperacyjne, dzięki nowoczesnej technologii zabiegowej, z której korzystają lekarze będą niewielkie. W porównaniu do wcześniejszego problemu – mało zauważalne.
Większe ślady pooperacyjne mogą pojawić się w przypadkach rozległego wycięcia nadmiaru skóry.

Wszystkie zabiegi dotyczące piersi

Przed / Po

Skontaktuj się znami

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg wymaga zwykle kilkunastogodzinnej hospitalizacji. Gdyby pojawił się ból wywołany przez zasinienie i opuchliznę, możesz go złagodzić za pomocą środków przeciwbólowych.

Opuchnięcia i zasinienia są objawami normalnymi i przemijają w ciągu kilku, kilkunastu dni. Celem zminimalizowania obrzęku i skrócenia okresu rekonwalescencji noś przez 4 – 6 tygodni specjalny strój uciskowy.

W tym czasie unikaj nadmiernej aktywności fizycznej, a przez pół roku chroń blizny przed działaniem promieni słonecznych.

Jeśli problem ginekomastii dotyczy również Ciebie, umów się na wstępną konsultację. W jej trakcie rozwiejesz wszelkie wątpliwości co do zasadności zabiegu oraz skonfrontujesz swoje oczekiwania z możliwościami, jakie daje zabieg.

Opinie pacjentów

[show-testimonials alias=’Ginekomastia’]

Dodaj opinię

[show-testimonials-form alias=’ginekomastia’]

shape

KONTAKT

Więcej

505 221 035