Zabiegi z botoksem – jak długo się utrzymują?

Medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi, które mają na celu poprawę wyglądu i jakości skóry. Nie wszystkie z nich muszą jednak oznaczać inwazyjne procedury, po których nadchodzi długi i trudny okres rekonwalescencji. Zabiegi z botoksem to rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się zmarszczek oraz zyskać młody i promienny wygląd. Zabiegi tego rodzaju często jednak nie dają takich efektów, jak klasyczne zabiegi chirurgii plastycznej. Przedstawiamy dzisiaj, jak długo utrzymują się efekty botoksu.

Czym jest toksyna botulinowa?

Zabiegi z botoksem wykorzystują substancję trującą, która najczęściej obecna jest w zepsutych konserwach i wędlinach. Botoks wstrzyknięty w skórę w niewielkiej ilości jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, jednak w przypadku tej substancji równie ważne jest to, iż pomaga ona pozbyć się zmarszczek mimicznych zlokalizowanych na czole, pomiędzy brwiami, a także tzw. kurzych łapek.

Reklama

Zabiegi z botoksem – jak działają?

Botoks wstrzyknięty pod skórę doprowadza do zablokowania przewodzenia impulsów nerwowych. Wywołują one skurcze mięśni, a także doprowadzają do powstawania zmarszczek mimicznych. Działanie toksyny botulinowej polega na wywołaniu paraliżu mięśni, dzięki czemu skóra odpowiednio rozluźnia się, a zmarszczki zmniejszają swoją widoczność.

Pierwsze efekty botoksu

Botoks to substancja bezpieczna i nie dająca nieprzyjemnych dolegliwości. Nie wymaga również od pacjenta specjalistycznego przygotowania ani rekonwalescencji. Efekty zabiegów z botoksem nie są widoczne jednak od razu. Pierwsze z nich pojawiają się po 3-4 dniach do zabiegu. Natomiast pełny efekt najczęściej pojawia się po 1-2 tygodniach.

Zabiegi z botoksem – jak długo utrzymują się efekty?

Medycyna estetyczna uzyskuje doskonałe wyniki w odmładzaniu twarzy, jednak warto pamiętać o tym, że nie są one najczęściej trwałe. Z jednej strony jest to spory minus, jednak z drugiej – pozwala pacjentowi na uzyskanie efektów odwracalnych, dzięki czemu ma on możliwość do powrotu do dawnego wyglądu. W przypadku, w którym chcemy zachować efekt na dłużej, należy powtórzyć zabieg. Efekty zabiegów z botoksem utrzymują się najczęściej przez 3-6 miesięcy po wykonaniu iniekcji. Okres ten może się jednak różnić w zależności od pacjenta. Efekty mogą nie utrzymywać się u tych osób, które stosują używki lub regularne korzystają z solarium. Po okresie 6 miesięcy toksyna botulinowa zaczyna być neutralizowana przez organizm, a połączenie między nerwem a mięśniem odbudowuje się.

Powiązane wpisy