O czym powinnaś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na botoks

Zabiegi odmładzające z użyciem botoksu w pewnym sensie zrewolucjonizowały niechirurgiczne sposoby na radzenie sobie ze zmarszczkami. Botoks został użyty w celach kosmetycznych, legalnie po raz pierwszy w 2002 roku o od tamtej pory jest jednym z ulubionych, minimalnie inwazyjnych zabiegów odmładzających. Co warto wiedzieć o botoksie, zanim podejmiesz decyzję o poddaniu się zabiegowi z jego użyciem?

Zastrzyki mogą być podawane wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza

Podawanie zastrzyków odmładzających z pewnością jest nieco mniej wymagające niż przeprowadzenie chirurgicznego liftingu twarzy. Nie mniej, botoks powinien być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Dlaczego? Botoks to substancja, która powoduje, że skurcze mięśni są ograniczone. Może być podana tylko w ściśle odpowiednie miejsce. Nieprawidłowe podanie toksyny botulinowej może w najlepszym wypadku skończyć się efektem „sparaliżowanej twarzy”. Nie tylko nie bierz pod uwagę samodzielnego podania preparatu, ale także dokładnie sprawdzaj kompetencje specjalisty do którego się udajesz.

Reklama

Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy

Po tym czasie, zabieg trzeba powtórzyć, jeśli pacjent nadal chce utrzymać efekty podania botoksu. Takie działanie ma swoje plusy i minusy. Minusem z pewnością może być konieczność powtarzania zabiegu i co za tym idzie – także wydawania pieniędzy. Czasowość efektów ma swoje plusy zwłaszcza wówczas, gdy pacjent nie jest zadowolony z rezultatów. Działanie botoksu stopniowo ustępuje wraz z upływającym czasem. Nie ma jednak sposobu aby przyspieszyć usuwanie skutków podania botoksu, tak jak jest to możliwe w przypadku podania kwasu hialuronowego.

Botoks nie tylko dla urody

Toksyna botulinowa to substancja, która zdobyła popularność dzięki medycynie estetycznej i zdolnościom do odmładzania twarzy. Trzeba wiedzieć jednak, że botoks stosowany jest w wielu dziedzinach medycyny. Popularniejsze wykorzystanie botoksu obejmuje leczenie zeza, migreny, nadreaktywnego pęcherza oraz nadmiernej potliwości.

Botoks tylko na niektóre zmarszczki

Czasem słyszy się, że ktoś ma usta „wypełnione botoksem”. To mit. Botoks nie jest substancją wypełniająca tak jak np. kwas hialuronowy. Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej służy wygładzeniu zmarszczek i to nie wszystkich. Substancję tą stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych np. lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami lub poziomych zmarszczek na czole. Botoks nie zadziała na drobne zmarszczki spowodowane ekspozycją skóry na słońce. Jest stosowany jedynie w miejscach, gdzie zmarszczka spowodowana jest skurczem mięśni.

Sposób na wygodne chodzenie w szpilkach? Botoks!

Wiele kobiet uwielbia buty na wysokim obcasie i wybiera je bez względu na wygodę. Wiele wskazuje na to, że wkrótce botoks będzie miał jeszcze jedno popularne zastosowanie. Odkryto, że wprowadzenie botoksu w pięty oraz poduszki znajdujące się poniżej palców, znacznie zwiększa komfort chodzenia na obcasie i przede wszystkim zmniejsza dolegliwości bólowe poprzez ograniczenie wrażliwości w tym obszarze.

Minimalnie inwazyjne

Największą zaletą zabiegów odmładzających z użyciem botoksu jest jego minimalna inwazyjność. Wiele kobiet, które z różnych powodów nie zdecydowałoby się na chirurgiczne odmłodzenie twarzy, chętnie decyduje się na zastrzyki z botoksu. Zabieg nie jest bolesny. Najczęściej pacjenci odczuwają delikatne ukłucie. W przypadku pacjentów nadwrażliwych na ból, można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci kremu. Dużą zaletą jest także krótki okres rekonwalescencji. Do normalnych, codziennych obowiązków można wrócić niemal od razu. Przez kilka godzin po iniekcji lepiej nie dotykać miejsca wkłucia, unikać schylania głowy, ekspozycji na słońce oraz wysoką temperaturę.

źródła:

https://www.thetalko.com/15-surprising-facts-about-botox/

https://www.beautysmoothie.com/5-facts-to-know-before-trying-botox/

Powiązane wpisy